29 Ekim Salı akşamı Cumhuriyet Kanlıca Doğa ve Yaşam Derneği’nden kutlaması gerçekleştirildi.

Gün içerisinde kutlama Kanlıca’daki Atatürk büstüne çelenk koyma töreni ile başladı.

Kanlıca Doğa ve Yaşam Derneği öncülüğünde, Kanlıca Gençlik Platformu üyesi gençlerinin başarılı bir şekilde yürüttükleri Cumhuriyet kutlamasına katılım yüksek oldu.

Kanlıca Doğa ve Yaşam Derneği Başkanı Neriman Pınar’ın kısa bir konuşma yaparak tüm katılımcılara teşekkür ederek, Bengü Efsen’e çiçek takdim etti.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlaması akşam saat 20.00’de Gazetemiz Köşe Yazarı Arzu Başlantı’nın sunumuyla,

Bengü Efsen Dostluk, Barış ve Kültür Sanat Derneği Korosu ve Orkestrası tarafından, Şef Bengü Efsen eşliğinde Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Bengü Efsen Dostluk, Barış ve Kültür Sanat Derneği Korosu ve Orkestrası bu muhteşem gecede Cumhuriyetimizin 96.yılı için en güzel marşları seslendirdiler.

Bengü Efsen Dostluk, Barış ve Kültür Sanat Derneği Korosu ve Orkestrası’nın muhteşem konseri sonrasında, Kanlıca Gençlik Platformu üyesi gençlerinin Türk Bayrağı açması ile Andımız okundu.

Kutlamalarda Av. Uğur Poyraz kısa bir konuşma yaparak Cumhuriyetin bir çınarını ve de “geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız” diyerek küçük bir kız çocuğunu da sahneye almasıyla duygulu sahneler yaşandı.

Fuat Selim Ramazanoğlu da “Kanlıca’da Eski Cumhuriyet” konulu bir konuşma gerçekleştirdi.

Cumhuriyet kutlamasında gecenin finalinde canlı müzik keyfi yaşandı. Havai fişeklerin atıldığı muhteşem gecede Beykozlular, yine muhteşem bir ses olan Nurcan Eren ile coştu.

Kanlıca Doğa ve Yaşam Derneği Başkanı Neriman Pınar gecenin sonunda Nurcan Eren’e ve emeği geçen isimlerine çiçeklerini takdim etmesi ile gece sona erdi.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here