1908 Beykozspor Kongresi…
“Spor” artık cazibesi olan bir kelime. Ona karşı olmak veya ona karşı durmak olmaz.

Kaldı ki; 1908 yılından beri aktif olarak spor dünyasında var olan bir kuruluş ise çok daha farklı bir iş. Bu kuruluşa üye olunca heyecanlanmıştım. Yönetim kuruluna seçildim. İçine girince hayal kırıklığına uğradım. Yılların birikimi olan bu kulüpte tesis, malzeme, döküman, envanter göreme-dim. Toplantıları bile başkanın ofisinde yapıyorduk.

Bu kulüpler batıdan mevzuatları alınan kurumlardır. Nedense bunların hayatlarını sürdürebilmeleri için batılılar ne yapmış, ne yapıyor sorulmamış. Bu maddi kaynak darlığı genellikle her kulüpte var. Var ama 1908’den beri var olan bu Beykozspor’da daha da çok var.

Bizde bu kulüpler kapanın elinde patlıyor.
1908 Beykozspor da öyle. Yücel Çelikbilek’in ilk belediyecilik devresinde kulübe başkan olan Zeki Aksu kulübü ayakta tutmak için mücadele ediyor.

Diğer ilçelerde de aynı sorun var. Bu kulüplere bir çıkar yol ilgililer bulmalıdır.

Beykoz Belediyesi Spor Kulübü Kongresine Belediye Başkanı ve yardımcılarının gösterdikleri ilgi kadar 1908 Beykozspor’a göstermiyorlar. Kongrede ne Beykoz Belediyesinden ne de Akparti ilçe teşkilatından kimse yoktu.

Zeki Aksu değişecekse değiştirilsin. Onun yerini alamayacak biri yoksa ona destek verilsin.

Kurumlar bazılarına mahkûm bırakılmamalıdır.
Bu köklü kuruluşun kongresine alternatif sunamayan Yücel Çelikbilek ve ekibi kolaycı yolu seçmiştir.

Bir uğraş alanı gibi Beykoz’da bazı kuruluşları birilerine bırakmak ve ilgilenmemek veya onlara göz kırpmak ne derece doğrudur.

Bu anlayış; bir süre idare edeyim de gideyim anlayışıdır.

DEVLET
Kelime manası “En yüce mutluluk” tur. Bunun tezahürü “Zayıfın elindeki ekmeği; gücü olanın almasını önleyen irade”dir.

Devletin arazisine ev yapmış… 300-500 metrekare için onu sıkboğaz etme. Bu insanlara devletin “ceberut” sıfatını kullanma… Babalar gibi arazi toplayanlara alet olma. Zengini daha zengin, fakiri daha fakir yapma… Bu insanlar %99 haksız,% 1 haklı iseler ne olacak..Bu hakkı niye körletiyorsun.

MUHASEBE
Danışmanların var. İlim irfan yalamış adamların var… Daha önce hükümet etmiş ANAP, DYP, CHP, RP, MHP’nin elenmiş ve kalburüstünde kalmış has kişiler yanında. Bile bile hata yapma lüksün yoktur.

Parti içinde alternatif varsa tutup kafasını koparıyorsun. Öte yandan dışarıda iyi bir muhalefet olsa daha başarılı olurdum diyorsun… Bu davranışlara millet bile şaşırmış…

SONUÇ:
Yanıltmayan tek lisan davranışlardır..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here