2-B Olayı Ne Oldu?

Devlet 2-B arazileri olarak adlandırılan yerlerle ilgili topu vatandaşın kucağına attı. Vatandaş bu topun altında ezilecek mi? Topu kaleye atabilecek mi? Belli değil. Müracaatlar hala devam ediyor.

2-B OLAYI yıllardır çözüm bekliyordu. Ak Parti hükümeti 10.yılında bu işi çözdü. Önceki hükümetler bu işi çözmeye çalıştı. Başaramadılar Yada zamanları yetmedi.

Vatandaşa devlet arazisi üzerinde işgalci dendi. Halbuki devlet bu araziler üzerinde kadastral çalışmayı yapmadı, ihmal etti. Zaten hangi işi zamanında yaptı ki. Şimdi diyor: Sana tapu vereceğim, ama şu parayı verirsen.

Bu paralar rayiç bedel üzerinden alınacak. Rayiç bedeli kim belirledi. Diyorlar ki: Ankara belirledi. Bu belirleme gününden vatandaşın veya ilgililerin haberi olmadı. Ama Tokatköy muhtarı Sn. Erkan Atagün ve Ak Parti Mahalle Başkanı Sn. Feyiz Duran’ın haberi oluyor. En düşük rayiç bedel Tokatköy Mahallesinde oldu. Belediye Meclisi Üyeleri’nin, muhtarların, parti görevlilerinin niye haberi olmuyor. Vatandaşın üzerinde oturduğu yerlere afaki fiyatların biçilmesine göz yumuldu.

Vatandaş zengin olsun, fakir olsun söğüşlenecek bir varlık değildir. Adalet var, Hak ve Hukuk var.2-B Arazilerinde oturanlara: “Diğer vatandaşlar size bu yerlerin tapusunu vermemize karşıdırlar. Ama bak ben seni düşündüm ve çözüm buldum. Alabilirsen al, alamazsan çek git buralardan demeye getiriliyor. Bunu nasıl yapabilirsiniz.

Rahmetli Özal bütün şehirlerde gecekonduları ıslah ederken yaptığı çalışmalarda vatandaşı yormadı. O yerlerde oturanlara 400 m2 yer vererek herkesi arsa sahibi yaptı. Şehirleşmeyi geliştirdi. Bugünkü uygulama yanlış oldu. Vatandaş büyük çoğunlukla mağdur olacak. Belirlenen afaki rayiç bedelle kim yerini alabilecek, göreceğiz.

Milletimiz Ak Partiye oy veriyor. Yerel yönetim halka uygun siyasi ve ekonomi uygulama yapamıyor. Başkanlar benim seçmenim bir kişidir. Onu ikna eder saltanatımı sürdürürüm anlayışında. Millet ne çeker umurunda değil, diyemez.

Arazilerin imarları bile belli değil. İnşallah milleti çırak çıkarmazlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here