İki Seçim İki Sonuç
2015 yılı tüm ülkede olduğu gibi Beykoz’da da zor geçti. İki seçim birden yaşadık. Önce 7 haziran genel seçimleri sonrası ülke genelinde AKP’nin çöküşü yaşanırken, hemen 5 ay sonra 1 kasım genel seçimleri sonrası da muhalefetin çöküşü gerçekleşti.

7 haziranda tek başına iktidarı kaybeden AKP özellikle MHP’nin olumsuz tutumunun ardından seçimler 1 kasımda yenilenmiş ve bu kez AKP 2011’deki aldığı oy oranına kavuşarak %49,5 oy alarak yine tek başına iktidar olmayı başarmış oldu.

Beykoz’da AKP 7 haziranda oy oranını %52’den %46’ya düşürmüş, 1 kasımda da %46’dan %55’e çıkararak 2011 seçimlerinde aldığı oy oranından daha fazla oy almayı başarmış oldu.

Seçim Sonrası AKP Beykoz
Örgütü Şımardı
1 kasım seçimleri sonrası Beykoz’da %55 oy alan AKP Beykoz İlçe teşkilatı ve başta AKP Beykoz İlçe Başkanı Mustafa GÜRKAN zafer sarhoşluğuna kapılıp o kadar şımardı ki, kendi yandaş gazetesini bile haberlerine çağırmamaya başladı. Neyse bu o kadar önemli değil zaten. Bunlar sonuçta yandaş ve siyaseten kardeşler. Yarın birbirlerinin arkasından atıp tuttukllarını unutup menfaat birlikteliğine devam ediverirler. Daha önce de bu yandaş gazete ÇELİKBİLEK ve Beykoz AKP hakkında bir çok olumsuz haber yapmış sonra tam tersine öve öve bitirememişti. Aslında bu yandaşlara gazete dememek lazım, “parti bülteni” desek daha doğru olur. Daha düne kadar bu yandaş parti “bültencileri” “ben kanımın son damlasına kadar AKP’liyim” demediler mi?..

Terör Olayları
Özellikle 7 haziran sonrası PKK terör eylemlerini arttırmış ve büyük oranda asker ve polislerimizi şehit etmiştir. Özellikle Suruç ve Ankara’da gerçekleşen ve IŞİD’in yaptığı terör olayları sonucunda yüzlerce vatandaşımız hayatını kaybetmiştir.

Herkese İyi Yıllar
Umarım 2016 girdiğimiz bu günlerde tüm ülkemizle birlikte Beykoz’da barış, huzur ve mutluluk dolu bir yıl yaşarız. Bunu hemen hemen her yeni yıla girdiğimizde söylüyoruz ancak bir türlü dilek ve isteklerimiz gerçekleşmiyor. Umarım 2016’da gerçekleşir.

Herkese İyi Yıllar…

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here