2019 Bahar Basketbol Turnuvası, Koşuyolu Validebağ Fen Lisesi Spor Salonu’nda, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Beykoz Şubesi Başkanı Sayın Saniye Efe ve dernek üyelerinin katılımıyla gerçekleşti. 

11 yaş altı takımlar seviyesinde düzenlenen turnuvaya, Koşuyolu Basketbol Spor Kulübü ev sahipliği yaptı. Ayrıca turnuvaya Beykozspor, İstanbul Ata Spor Kulübü ve Titan Akademi kulüpleri destek verdi.

Turnuva Koşuyolu Basketbol Spor Kulübü Baş Antrenörü Sayın Öğünç Babacan’ın açılış konuşmasıyla başladı. Konuşmanın ardından TOFD Beykoz Şubesi Başkanı Sayın Saniye Efe de turnuva organizasyon ekibine, katılımcı kulüplere, sporculara, sporcu velilerine teşekkür konuşması yaptı. Ayrıca konuşmasında TOFD üyesi ve Koşuyolu Basketbol Spor Kulübü’nde sporcu velisi olan Sayın Volkan Kaplan’a da turnuva organizasyonuna ve tekerlekli sandalye yardım kampanyasına desteklerinden ötürü şükranlarını iletti ve katılımcı kulüplerle beraber plaket verdi.

Turnuva çekilen kuranın ardından omurilik felçli misafir kardeşimizin sembolik hava atışıyla Koşuyolu Basketbol – Beykozspor maçıyla başladı.

Turnuva sırasıyla; Ata – Titan, Beykoz – Titan ve son olarak Koşuyolu – Ata maçlarıyla sona erdi. Oldukça çekişmeli geçen maçlarda basketbolcu adayı minikler yeni tecrübeler edinerek kariyerlerine katkı sağladılar. Aynı zamanda turnuvaya misafir olan TOFD sayesinde sporcu kardeşlerimiz ve aileleri de sosyal hayatta farkındalık ve yardımlaşma ile alakalı güzel anılar biriktirdiler.

Turnuvaya 4 takım yaklaşık 60 sporcu ve antrenörün yanısıra 60’a yakın sporcu aileleri ile toplamda yaklaşık 120 kişi katılım gösterdi. Turnuvanın gerçekleşmesinde katkısı olan Koşuyolu Basketbol Velileri, TOFD Beykoz Şubesi ve katılımcı kulüplere teşekkürlerimizi sunarız.

Haber: Öğünç Babacan 

Koşuyolu Basketbol Baş Antrenörü

Fotoğraflar: Özgün Haber

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here