İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından her yıl gerçekleşen Huzur Toplantıları, İlçe Emniyet Müdürlüğü binasının toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Program kokteyl ile başladı. Kokteyl sonrası toplantı saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’mız okundu.

Huzur toplantısına katılanlar arasında; Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Aydın, Belediye Başkanı Murat Aydın, İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Güleç, Belediye Başkan Yardımcıları Feruz Kutsal, Engin Köklü, Selami Keskin, Fatih Sağlam, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Daire Müdürleri, Beykozlu İş adamları, Muhtarlar Birliği Başkanı H. Hüsnü Kolcu, Muhtarlar, STK temsilcileri ve yerel basın mensupları katılım gösterdi.

İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Güleç açılış konuşmasını gerçekleştirmesi için mikrofona davet edildi.

Hüseyin Güleç (İlçe Emniyet Müdürü)

Tüm katılımcıları selamlayarak sözlerine başlayan Hüseyin Güleç şöyle devam etti: “Geçen sene Ağustos ayında İlçe Emniyet Müdürü olarak görevime başladım. Kısa bir süre sonra da huzur toplantımızı yapmıştık. Biz bu bir yıl içerisinde neler yaptık neleri yapamadık, ne seviyeye geldik, eksiklerimiz neler?..  Sizlerle hem bunları paylaşmak istedik…”

İlçe Emniyet Müdürü Güleç bunun bir hem de bu bir takım oyunu olduğunu da söyleyerek, Beykoz Kaymakamı Katırcı’ya, Belediye Başkanı Aydın’a, Beykoz Başsavcısı Aydın’a ve Beykozlu İş Adamlarına da ayrıca teşekkür etti.

Sayın Güleç konuşmasının devamında: “Sizlerin destekleri olmasaydı buraya da gelemezdik. Dediğim gibi bu bir takım oyunu, hep beraber bir işin ucundan tutarsak, herkes biraz destek olursa, başarıya ulaşıyoruz. İnşallah bundan sonra da böyle devam eder. Tekrar hepinize hoş geldiniz diyorum, saygıyla selamlıyorum.”

İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Güleç’in konuşmasından sonra, Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün tanıtımı ve çalışmaları ile ilgili slayt gösterimi gerçekleştirildi.

Emniyet mensubunun istatistikleri aktarmasının hemen ardından konuşmalarını yapmak üzere İlçe Kaymakamı Ahmet Katırcı mikrofona davet edildi.

Ahmet Katırcı (Beykoz Kaymakamı)

“Selamla konuşması ile başlayan İlçe Kaymakamımız Ahmet katırcı gerçekleştirdiği konuşmasının başında: “İlçemizi daha huzurlu bir ilçe yapmak için düşündüğümüz, düzenlediğimiz huzur toplantısına hoş geldiniz” dedi.

Sayın Katırcı konuşmasına şöyle devam etti: “Herkesin polisi kendi vicdanıdır derler ama herkesin vicdanının polis olmadığını da zaman içerisinde görüyoruz. Polis olarak işiniz vicdansızlarla uğraşmak. Bunu yaparken de sizlerin yardımına, desteğine, fikirlerine de ihtiyacımız var. Devletin temel görevlerinden birisi güvenliği sağlamak. En temel görevleri eğitim, sağlık ve güvenliktir. Ama bunu sağlarken polis ve vatandaş dayanışması çok önemlidir. Vatandaş ne kadar duyarlı olur, polisine yardımcı olursa, poliste görevini o kadar iyi şekilde yapar. İstanbul’un en huzurlu ilçelerinden birindeyiz. Biliyorsunuz 2016 yılında büyük bir ihanet yaşadık.  O ihanetin sarsıntıları hala da devam ediyor. Biz o dönemde hem o operasyonlara kanalize olduk hem de bu memleketin güzide teşkilatının içindeki safralarımızı da attık. Ondan sonra da başarılar tabii ki arka arkaya gelmeye devam etti, etmeye de devam edecek.”

Kaymakam Katırcı son söz olarak “burada tabii ki sadece konuşmak için gelmedik, sizleri dinlemeye geldik. Hepinize katılımınız için teşekkür ediyorum” .

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü personellerine ödül takdimi gerçekleştirildi. İlçe Emniyet Müdürlüğünde görev yapan ve üstün başarılarından dolayı ödül almaya hak kazanan personellerine ödüllerini; İlçe Kaymakamı Ahmet Katırcı, Belediye Başkanı Murat Aydın, İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Güleç ve İlçe Başsavcısı Mehmet Aydın takdim etti.

Son olarak Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın konuşmasını gerçekleştirdi.

Murat Aydın (Beykoz Belediye Başkanı)

Başkan Murat Aydın da yapmış olduğu kısa konuşmasında, Beykoz Belediyesi olarak Emniyet teşkilatıyla her zaman el ele olduklarını belirtti. Emniyet teşkilatının her kademesinden ve Emniyet müdürüne kadar çalışmalarında her zaman arkalarında olduklarını ve Beykoz’un huzuru için ellerinden gelen her türlü desteği verdiklerini ve de vereceklerini ifade etti.

Soru ve önerilerinin görüşülmesi

Program daha sonra soru ve önerilerin görüşülmesi bölümünde katılımcılar tarafından Beykoz’a dair istek ve şikayet soruları ile devam etti. Kaymakam Ahmet Katırcı, Başkan Murat Aydın ve İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Güleç katılımcıların sorularını yanıtladı. Yaklaşık 3 saat kadar süren Huzur Toplantısı verilen ikramlarla son buldu.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here