NUSRET_KAPI

AKP Milletvekili Nusret BAYRAKTAR 2B İçin Beykoz’da
AKP İstanbul Milletvekili Nusret BAYRAKTAR Beykoz’da Muhtarlarla Buluşarak Çıkması Beklenen 2B Yasası Hakkında Bilgi Verdi.

AKP İstanbul Milletvekili ve TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı Nusret BAYRAKTAR, Beykoz’a gelerek yakında çıkması beklenen 2B arazilerinin üzerinde oturanlara satışını öngören yasa ile ilgili Beykoz Muhtarlarına Bilgi verdi.

Beykoz Belediye Başkanı Sayın Yücel ÇELİKBİLEK ve Başkan yardımcılarının da tam kadro olarak katıldığı toplantı, belediyenin Beytaş tesislerinde gerçekleşti. Hemen hemen Beykoz’da bulunan tüm mahalle ve köy muhtarları ile bazı sivil toplum örgütü başkanlarının katıldığı toplantı oldukça kalabalıktı.

NUSRET_NUSRET

Nusret BAYRAKTAR: “2B Yasasında Son Döneme Girildi.”
Bayraktar: “Uzun zamandır çalışmasını yaptığımız, Orman vasfını yitirmiş arazilerin üzerinde oturanlara satışını öngören, başka bir deyişle 2B yasasında son döneme girildi” dedi.

NUSRET_KALABALIK

“Kadastro Çalışmaları Tamamlandı”
BAYRAKTAR yaptığı konuşmada 2B yasasına esas olacak kadastro çalışmalarının Beykoz’da tamamlanması ve büyük oranda sorunların olmamasının sevindirici olduğunu, 31 aralık 1980’e kadar olan orman vasfını yitirmiş arazilerde kadastro çalışmalarının sona ermesiyle birlikte hak sahiplerine satışı yasanın çıkmasıyla birlikte başlayacağını beyan etti.

“2B Yasasından Dolayı Kimse Mağdur Edilmeyecek.”
2B yasasının hayata geçmesi esnasında yurt genelinde kimsenin mağdur edilmeyeceğini, esasen bu yasanın on yıllar önce halledilmesi gerektiğini söyleyen Nusret BAYRAKTAR ancak bu konunun da AK Partinin olağanüstü gayretleri sonrasında çözümleneceğini belirtti.

NUSRET_YCEL

“Bürokratik Engeller Meselenin Çözümünü Uzatıyor.”
Nusret BAYRAKTAR konuşmasının devamında Ak Parti olarak iktidara geldiklerinden beri bu 2B sorununu çözmek istediklerini ancak gerek ana muhalefet partisi, gerekse dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet SEZER, Anayasa Mahkemesinin ve Bürokrasinin bu yasayı çıkartmalarını engellediğini dile getirdi. BAYRAKTAR, ne kadar tek başımıza iktidar da olsak, ülkedeki bürokratik oligarşi sorunlarımızı çözmemizi en azından geciktiriyor diyerek bürokrasiyi eleştirdi.

“2B Konusunda Artık Uzmanız.”
Açıklamalarını aralıksız dile getiren Nusret BAYRAKTAR, 2B yasası konusunda ilk döneme göre artık daha da uzman olduklarını, toplumun bu yasanın bir an önce çıkartılmasını istediğini, artık hiçbir engelleme olmasını beklemediklerini, bu yasayı yine engellemek isteyen siyasiler olursa bunun siyaseten bedelini ödeyeceklerini belirtti.

Toplantı esnasında muhtarların ortak düşüncelerinden bazılarıysa, yasa çıkartılırken metrekare bedellerinin vatandaşın imkanlarına göre olması gerektiği, fiyatların ve ödeme koşullarının makul olması yönünde oldu.

NUSRET_PROTOKOL

Nusret BAYRAKTAR: “Fiyatların ve Ödeme Koşullarının Makul Olması İçin Gayret Edeceğiz.”
BAYRAKTAR, 2B yasasının uygulanması aşamasına gelindiğinde satış fiyatlarının uçuk olmaması ve ödeme koşullarının herkesin kesesine uygun olması için gayret edeceklerini söyledi.

“%10 Peşin, 36 Ay Taksi olacak.”
BAYRAKTAR, 2B arazilerinin vatandaşa satılırken, toplam bedelinin %10’unu peşin ve geri kalan bedeli de 36 ay taksitlendirme ile vatandaşı mağdur etmeden ödemeleri için gayret ettiklerini söyledi.

2B Yasası Seçim Yatırımı Değildir
“Birçok siyasi rakiplerimiz 2B yasasının yaklaşan seçim dolayısıyla çıkarttığımızı, bunun bir seçim yatırımı olarak gördüklerini söylüyorlar. Ancak bu doğru değildir. AK Parti iktidara geldiğinden bu yana bu yasayı çıkartmaya uğraşıyor. Bilenler biliyor, ancak bu konuda vatandaşımıza bu konu üzerine yalan söyleniyor” diyen AKP Milletvekili Nusret BAYRAKTAR her şeyin her zaman anında yapılamadığını, tek başlarına iktidar olsalar da Türkiye’nin tam bir bürokrasi cehennemi olduğunu savunarak; “hemen her kanunu çıkartsanız bile engellenebiliyorsunuz bazen” diyerek açıklamada yaptı.

Son olarak BAYRAKTAR; “AK Parti Millet için bu 2B yasasını çıkartacak ve milletin çıkarları doğrultusunda uygulayacak aynı zamanda da maliyeye milyarlarca lira kaynak aktaracaktır. Bunu inşallah sizlerle elele hep birlikte başaracağız” diyerek konuşmasını tamamladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here