AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat AYDIN mahalle teşkilatlarına ara vermeden ziyaretlerine devam ediyor. En son ziyaretleri ise Çamlıbahçe Mahallesi, Göksu Mahallesi ve Mahmutşevketpaşa Mahalleleri oldu. Çamlıbahçe’deki toplantıda bir vatandaşın; “Başkanım, şimdiki belediye başkanımız vermiyor, yanaşmıyor. Niye yanaşmıyor, niye vermiyor, ne gibi sorunlar var?” sorusuna, Murat AYDIN’ın cevabı; “Ben bu konularla ilgilenme sözü veriyorum. Bu sorunları çözmek ile ilgili geldik. Birisi bu sorunların hepsi çözülecek derse ona inanmayın.” Oldu.

AYDIN’ın seçim irtibat bürolarına gerçekleştirmiş oldukları ziyaretlerde, İlçe Başkanı M. Hanefi DİLMAÇ, AK Parti Beykoz SKM Başkanı Engin YILDIZ, Kadın Kolları Başkanı Gaye ZAYIF, Gençlik Kolları Başkanı Furkan ÇELİKER ve Mahalle Başkanları eşlik ettiler.

M. Hanefi DİLMAÇ (AK Parti Beykoz İlçe Başkanı)

Program İlçe başkanı M. Hanefi DİLMAÇ’ın açılış konuşması ile başladı. Herkesi selamlayarak konuşmasına başlayan DİLMAÇ daha sonra sözü AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat AYDIN’a bıraktı.

Murat AYDIN (AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı)

“Çamlıbahçe imarla ilgili olarak en az sorunu olan 2 mahallemizden biri.”

İmar konusunu çözmek için çok çalışacağız, bunu bilmenizi isteriz. Sayın Cumhurbaşkanımızın da bu anlamda bana talimatı var. Beykoz’da, Çamlıbahçe’de imarla ilgili sorun %12, Ortaçeşme’ye baktığımızda imarla ilgili konu %11. Yani Çamlıbahçe mahallesi imarla ilgili en az sorun olan 2 Mahallemizden birisi.

(Vatandaşı soruyor) “Başkanım, şimdiki belediye başkanımız vermiyor, yanaşmıyor. Niye yanaşmıyor, niye vermiyor, ne gibi sorunlar var?”

Murat AYDIN

“Birisi bu sorunların hepsi çözülecek derse ona inanmayın.”

Ben bu konularla ilgilenme sözü veriyorum. Özel bir masamız olacak, rahat ulaşabileceğiniz. Size her türlü destek yardımı yapacağız, yapamadığımızı da anlatacağız. Ama bilin ki bu anlamda mesafe kat edeceğiz, niye? Ankara’nın desteği var, Büyükşehir’in desteği var, biz varız. Bu sorunları çözmek ile ilgili geldik. Şunu da düşünmüyorum %100 hepsi çözülecek mi? Birisi bu sorunların hepsi çözülecek derse ona inanmayın.

“Devleti temsilen belediye milleti kucaklayacak.”

Biz de gariban ailelerin çocuklarıyız. Ama şimdi devlet ve millet kucaklaştı. Devleti temsilen belediye milleti kucaklayacak. Biz sizin hizmetinizde olacağız. Şimdi biz geleceğe bakıyoruz. Bu yarım asırlık bir problemdir ama çözüm yoluna girdi, bunu söylüyoruz. Seçim koordinasyon Merkezi başkanımız Engin Bey size bu konu hakkında bilgi verecek hepinize katılımınızdan dolayı çok teşekkür ediyoruz.

Engin yıldız (AK Parti Beykoz SKM Başkanı)

Hepiniz hoş geldiniz. Heyecanlı bir çalışma içerisine girdik. Allah’ın izniyle bu işi de başaracağız. Sizlerin mülkiyetle, imarla ilgili olan sorunuz için açıklama yapacağım. 10 yıldır belediyede meclis üyeliği görevindeyiz. İlk göreve geldiğimizde imar konusu önümüze çıkıyordu. Millet “tapumuzu istiyoruz başka bir şey istemiyoruz” diyordu. Bu tapu işlemlerine biz 2012 yılında başladık. 2012 yılından bugüne kadar ve hala da devam diyoruz.  Çamlıbahçe mahallemize, buraya bu akşam Sayın başkanımız gelecek ve tapu dağıtım töreni olacak. 2B ile ilgili beraber kanun değişiklik teklifini Büyük Millet Meclisine veren belediye Beykoz Belediyesidir. Bakın kanun değişmiş. Bununla ilgili bu süreç kolay olmadı. Bir süre geçti ve hala tapularla ilgili dağıtımlarını sürüyor. Bunlarla birlikte imar planlarımız ile ilgili konuda da belli bir noktaya geldik. Bu konuda şansımız da bu kadar tecrübeli bir abimiz inşallah bu dönem adayımız. İnşallah Allah’ın izniyle onu da başkan seçeceğiz, görevinin aşığı bir abimiz. Bu işler zaten belli bir kademeye kadar gelmişti bundan sonra da hızlı bir şekilde yürüyecek. Allah’ın izniyle Önümüzdeki dönemde bu işi başaracağız. Hepinize katılımınız için teşekkür ediyoruz.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here