Çağdaş Musiki Derneği, Kadın Bestekârlar Konseri’ni gerçekleştirdi 

Ömer Dilek şefliğindeki Çağdaş Musiki Derneği, Türk tarihindeki bazı kadın bestekârların eserlerinden oluşan “Kadın Bestekârlar” isimli konserini gerçekleştirdi. 

30 Nisan 2019 akşamı, Anadoluhisarı Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde gerçekleşen ve 2 bölümden oluşan konserin ilk bölünde Leylâ Saz, Semahat Özdenses, Sevim Şengül ve Melahat Pars’ın eserleri yer alırken, 2.bölüm’de Neveser Kökdeş eserlerine yer verildi. Sunumu Ferda Aykın Tarı tarafından gerçekleştirilen konserde konuklara bestekârların yaşamları hakkında bilgi de aktarıldı.  

Konuk Sanatçı Yahya Geylan 

Çalışmalarını Beykoz Çubuklu Spor Kulübü Tesisleri’nde gerçekleştirmekte olan Çağdaş Musiki Derneği’nin bu özel konserine konuk sanatçı olarak ise aynı zamanda Üsküdar Musiki Cemiyeti İcra Korosu’nun şefliğini yapmakta olan TRT İstanbul Radyosu’nun sevilen sesi Yahya Geylan katıldı. Sanatçı, konserde kadın bestekârlara ait bazı eserleri seslendirdi. 

Konserde yer alan koro üyeleri ile koroya sazları ile eşlik eden saz üstatları şu isimlerden oluştu: 

SAZLAR: Özcan ÖZKURT (Keman), Bahadır ŞENER (Kanun), Gürsel TORUN (Ud), Gökhan SIĞIRTMAÇ (Viyolonsel), Rıdvan UÇKUN (Akerdeon), İbrahim DALICI ve Mehtap İSKENDER (Ritm Saz)

Haber &Foto: Arzu Başlantı

 

7 YORUMLAR

  1. Derneğimizin gerçekleştirdiği Kadın Bestekârlar konserimizi haber yaptığınız için başta Arzu Başlantı’ya ve Özgün Haber ailesine şükranlarımı sunarım.

    • Özgün haber gazetesine ve bizden desteğini esirgemeyen, bizlere devamlı katkıda bulunan Arzu Baslanti Hanıma sonsuz teşekkür ederiz..

  2. Özgün haber gazetesine ve bizden desteğini esirgemeyen, bizlere devamlı katkıda bulunan Arzu Baslanti Hanıma sonsuz teşekkür ederiz..

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here