Beykoz İlçe Seçim Kurulu, yapılan itirazlar üzerine geçersiz oyların yeniden sayılmasına karar verdi. Ancak haberi yaptığımız saatlerde verilen son dakika haberine göre, CHP’nin itirazı üzerine 7 ilçede sayım kararı durduruldu.

02 Nisan Salı günü (Dün) saat 15.00 saatlerinde, Beykoz İlçe Seçim Kurulu, seçim sonuçlarına istinaden AK Parti tarafından verilen itiraz dilekçelerini incelenmesi sonrasında, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçimleriyle ilgili tüm sandıklardaki oy pusulalarının yeniden sayılmasına ilişkin talebinin kısmen kabulü ile oylama sırasında şikayet edilen ve tutanağa geçirilen oyların sayılmasına karar verildi.

Beykoz Denizcilik Lisesi içerisinde yer alan, İlçe Seçim Kurulu’nda gerçekleşen itiraz başvurusunda:  AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İstanbul Milletvekili Müşerref Pervin Tuba Durgut, AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Ayberk Cengiz, SKM Başkanı Engin Yıldız ve partinin yetkili avukatları katıldı.

İlçe Seçim Kurulu’na gerçekleştirilen itiraz sonrası, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç ve beraberindeki heyet daha sonra Beykoz Belediyesi önünde yaptıkları itiraz üzerine bir açıklama gerçekleştirdi.

“Beykozlunun iradesini kimseye gasp ettirmeyiz, ettirmeyeceğiz de.”

Dilmaç yapmış olduğu açıklamada: “Beykoz ile ilgili sandıklarda tespit etmiş olduğumuz eksikleri belirleyerek resmi evrakla AK Parti Beykoz İlçe teşkilatı olarak, Beykoz İlçe Seçim Kuruluna itirazımızı yaptık. Bu müracaat sonrasında İlçe seçim kurulu da toplanıp bir karar verecek. Bizler olumlu karar vereceklerine inanıyoruz. Verilecek karar doğrultusunda bizlerde ona göre pozisyon alacağız. Burada bu kadar vatandaşımız varken, sizlerden rica ediyorum. YSK önünde insanlar birikiyor. Bizim partimiz ve diğer partilerden. Bizleri oraya çekmek istiyorlar, gerginlik yaratmak istiyorlar. Bu anlamda duyarlı olmanızı istiyorum. Muhalefet partisi ilçe başkanı ile istişare sonrasında bizlerden 15 arkadaş, onları da temsilen 15 arkadaş YSK binası içerisinde bulunacaklar. Biz Beykoz halkına çıkıp, Beykoz’la ilgili iradeleri için iş yoğunluğumuzdan dolayı hala bir teşekkürde bulunamadık.  Biz hem adayımızla, ham de milletvekilimiz ve de yönetimimizle bir araya gelip balkon konuşmamızı yapacağız. Büyükşehir ile ilgili YSK’nın kararının açıklanması sonrasında inşallah bir araya geleceğiz. Biz Beykoz’da Cumhur İttifakı olarak Büyükşehir Belediyesi’nde %52’nin üzerinde oy aldık. Yaklaşık 80 Bin’e yakın aldık. Diğer ilçelere göre Beykoz’da üstün bir başarı sağladık. Biz partimiz olarak sandıklardaki eksikler üzerine sürekli partide bu süreci takip ediyoruz. 3 akşamdır eve gitmiyoruz. Hiç kimsenin endişesi olmasın, biz Beykozlunun iradesini kimseye gasp ettirmeyiz, ettirmeyeceğiz de.” dedi.

 

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here