Beykoz’da 2004 yılında Muharrem ERGÜL’ün AK Parti’den Belediye Başkanlığını kazanması ile birlikte, daha sonra da Yücel ÇELİKBİLEK’in 2009 ve 2014 yıllarında yine AK Parti’den belediye başkanlığını kazanarak, Beykoz’da 3 dönem Beykoz Belediye başkanlığını kazanma başarısı elde etmiştir.

ERDOĞAN’ın İlk Kez Beykozlu AK Partililere Sözü Geçmeyebilir!..

AK Parti Genel Başkanı Recep Tayip ERDOĞAN’ın mevcut Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat AYDIN’ı Beykoz Belediye Başkanı olarak ataması, Beykoz’da hoş karşılanmadı. İlk kez Beykoz dışından ve Beykoz’u tanımayan bir kişinin, Beykoz Belediye başkanlığına atanması Beykozlu AK Partilileri hem şaşırtmış hem de öfkelendirmişti.

Beykoz’u tanımayan birisinin Beykoz’a atanması, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın ne kadar “bizden birisi” dese bile Beykozlular tarafından memnuniyetle karşılanmadığı aşikardır.

Tayyip Bey’i Beykozlular ilk kez dinlemeyebilirler diye düşünüyorum.

Murat AYDIN’ın Beykoz Turları Zaman Zaman Sürprizli Oluyor

AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat AYDIN, Beykoz’da ilk turları, kendi mahalle teşkilat ziyaretleriyle başladı. Her ne kadar AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi DİLMAÇ, Murat AYDIN’a canla başla Beykoz’u tanıtmaya çalışsa da bazen yol kazaları olabiliyor.

Örneğin bir mahallede “ben dersime iyi çalıştım” deyip, o mahallenin sorunlarının iyi araştırılmayıp, o mahallelilerin “yoo, bizim öyle bir sorunumuz yok” demesi şaşkınlıklarla karşılanmıştır.

Muharrem KAŞITOĞLU Faktörü

Daha önce AK Parti’de Beykoz belediye Başkan Yardımcılığı yapmış ve Kastamonuluların gözdesi haline gelmiş, Muharrem KAŞITOĞLU’nun Saadet Partisi’nden Beykoz Belediye Başkan Adayı olarak yola çıkması, Beykoz’un AK Partili kurmayları tarafından belli edilmese bile endişeyle karşılanmıştır.

Beykoz kamuoyunda öteden beri bir hemşehricilik faktörü gerçeğini unutmamak gerekiyor. O yüzden AK Parti’ye küsen, özellikle Kastamonulu seçmenlerin oyunu Muharrem KAŞITOĞLU alabilir kanısındayım. Her ne kadar Beykoz’daki AK Parti medyası ve gazeteleri Muharrem KAŞITOĞLU’nun AK Parti’den ayrılmasının AK Parti’ye zarar vermeyeceğini düşünse bile, bunun doğru olmadığını herkes biliyor.

İYİ Parti Murat MİNİÇ Faktörü de AK Parti’ye Zarar Verebilir

Öte yandan İYİ Parti’den Beykoz Belediye Başkan Adayı ilan edilen eski BBP’li Bigehan Murat MİNİÇ’de Beykoz’da dengeleri değiştirebilir.

Bilgehan Murat MİNİÇ’de Beykoz’da özellikle Giresunlu AK Partili seçmenlerin hatırı sayılır derecede oyunu alabilir. Çünkü Murat MİNİÇ’i dikkate almayanlar 2014 yerel seçimlerde Beykoz’da BBP’nin Belediye Başkan Adayı olarak yola çıktığında 11 bin oy aldığını görünce, oldukça şakına dönmüşlerdi.

KAŞITOĞLU ve MİNİÇ, AK Parti oylarını bölebilir, Coşkun TOSUN Beykoz’un yeni Belediye Başkanı Olabilir.

Muharrem KAŞITOĞLU’nun SP’den, Murat MİNİÇ’in de İYİ Parti’den alabileceği AK Parti oyları, Beykoz’da AK Parti’nin adayı Murat AYDIN’ zarar verebilir ve seçim kaybettirebilir. Tabii burada Muharrem KAŞITOĞLU ya da Bilgehan Murat MİNİÇ’in seçimi kazanmasından ziyade bu sonuç CHP’nin yeni ilan edilen Belediye Başkan Adayı Coşkun TOSUN’u Beykoz’un yeni Belediye Başkanı yapabilir.

 

 

1 Yorum

  1. çok doğru söylemişsiniz sedat bey.
    yazınızda şu kısım ilgili çekti: murat miniç’in akp seçmeninden hatırı sayılır bir oy alabileceğini söylemişsiniz. fakat coşkun tosun için böyle bir şey yazmamışsınız. kazanma öngörünüz olarak kaşıtoğlu ve miniç’in akp oylarını almasını göstermişsiniz.

    şu durumda miniç muhafazakar seçmenden oy alabilecek bir muhalefet adayı. bu durumda chpnin iyi parti ile ittifak yapmaması ne kadar akılcı bir tutum olabilir?

    teşekkür ederim .

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here