DSC 0229

AKP ve Mustafa GÜRKAN Zor Durumda
1 Kasım seçimleri sonrası zafer sarhoşluğundan bir türlü ayılamayan AKP’nin Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, konuştukça batıyor.

Mazot Yolsuzluğu
Beykoz Belediyesinin 2014 yılında Edirne gezi ihalesini etik kurallara aykırı bir şekilde AKP İlçe Başkanı Mustafa Gürkan’ın sahibi olduğu şirkete verilmesi gazetemiz tarafından Beykozlularla paylaşılmıştı.

İhale Yetmedi Bir de Belediyenin Mazotu Hortumlandı
Beykoz Belediyesi ihaleyi Beykoz AKP İlçe Başkanı Mustafa Gürkan’a vermesi yetmemiş gibi bir de ihale sözleşmesinde yakıtın yüklenici firma tarafından karşılanacağının belirtilmesine rağmen Belediye ilçe başkanları Mustafa Gürkan’a bir kıyak daha yapıp belediyenin mazotunu da, az değil tam 27.000 Litre bedava Mustafa Gürkan’a vermiş.

Tüm Bu Konuşmalar Belgelidir
Özgün Haber Gazetesi olarak yaptığımız tüm bu haberler belgelidir.

öhbelge 2 öh

Belge-1: Belediye meclisi denetleme komisyonu çalışma raporunda, ihale sözleşmesinde “Yakıt Yok” ibaresi açıkça belirtilmiş.

öhbelge 4 öh

Belge-2: Belediyenin Ulaştırma Müdürlüğü yakıt talep yazısını belediye başkan yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu’na göndermiş ve Muharrem Kaşıtoğlu’da ihale sözleşmesinde yakıt Mustafa Gürkan’ın şirketine aittir yazmasına rağmen, yakıtın belediyenin deposundan doldurulmasına “Olur” vermiştir.

öhbelge 3 öhöhbelge 1 öhöhDSC 0002Belge-3: CHP Belediye Meclis Grubu, yakıtın belediyeden doldurulup doldurulmadığını soru önergesi olarak belediye meclisine sunmuş, Beykoz belediyesi de belediye başkanı Yücel Çelikbilek imzasıyla yakıtın belediyeden doldurulduğuna dair imzalı belge sunmuş.

Ortada Yolsuzluk Açıkça Görülmektedir

Yapılan mazot yolsuzluğu haberi apaçık belgelere dayalı bir haberciliktir. Özgün Haber asla dedikodulara yönelik habercilik yapmaz. Belgesiz yapılan habercilik iftiradır, suçtur. Zaten belediye yetkilileri de yapılan bu habere karşılık bir açıklama yapmamış, sadece ihalenin yapıldığı 2014 senesinde şu anki ilçe başkanı Mustafa Gürkan’ın o dönemde sadece AKP Beykoz İlçe yöneticisi ve SKM bakanıydı demişlerdir.

DSC 0242DSC 816DSC 0241

Mustafa GÜRKAN Basın Toplantısına Özgün Haber’i Çağırmamıştır…
Beykoz AKP İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, 05.11.2015 Cuma günü, 1 Kasım seçimleri sonrası değerlendirmesi için Beykoz yerel basınıyla bir toplantı düzenlemiş, ancak Özgün Haber’i çağıramamıştır.

Özgün Haber Hesap Soruyor
Yapılan basın toplantısında Özgün Haber’in yaptığı “Mazot Yolsuzluğu” haberini yalanlamış, ancak komik duruma düşülmüştür.

Mustafa Gürkan yaptığı açıklamada bu haberi yapanların cibilliyetsiz olduğunu söylemiştir. Kendilerine bu sözü aynen iade ediyoruz. Kendileri bu yolsuzluğu yapmışlar ancak fena yakalanmışlardır. Beykoz belediyesinin Sayıştay denetiminden geçtiğini ve aklandığını kasteden konuşma yapmışlardır. Bu düpedüz doğruyu söylememektir.

Geçtiğimiz yaz aylarında Beykoz belediyesi bazı konularda Sayıştay denetiminden geçmiştir, ancak bu konudan Sayıştay’ın haberi dahi yoktur. Çünkü CHP Beykoz belediye meclis grubu bu konuyu soru önergesi olarak belediye meclisine sunmuş, aylar sonra bu konuya cevap vermiştir.

Özgün Haberi Yanıltamazsınız…
Özgün Haber Gazetesi’nin olmadığı bir yerel basın toplantısında, bol keseden sallayabilirsiniz Sayın Mustafa Gürkan. Eğer masumsanız ortaya koyduğumuz bu belgelerin yalan olduğunu söyleyin bakalım…

DSC 0229
Mustafa GÜRKAN Derhal İstifa Etmeli!
Daha 1 hafta önce Türkiye 1 Kasım seçimlerinden çıktı. AKP Beykoz’da %55 aldı, büyük başarı. Ancak Beykozlu size bu oyu gidin belediyeden ihale alın, belediyeyi hortumlayın diye vermiyor.

Beykozlu aç yatarken, AKP’ye oy veren Beykozlular evlerini geçindiremezken, oy verdikleri partinin yani AKP’nin Beykoz ilçe başkanı Mustafa Gürkan belediye ile ticaret peşinde.

Halka hizmet ediyoruz diyenlerin kime hizmet ettiği belli oluyor.

Beykoz kamuoyunun bilinçlenmesi adına yaptığımız bu haberin sonuna kadar arkasında olduğunu söyler, tüm belgeleri yeniden yayınlıyoruz.

Taktir Beykozlunun…

Mazot Yolsuzluğu Haberimizin Linki 

http://www.ozgunhaber.com.tr/siyaset/belediye-de-buyuk-mazot-yolsuzlugu

 

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here