‘Resmi bir sıfat taşıyıp taşımadıklarına veya resmi görevi yerine getirip getirmediklerine bakılmaksızın,’ yani KAFASINA ESEN HERKES

‘15/7/2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe teşebbüsü ve terör eylemleri’ 15 Temmuz Şehit Ve Gazilerinin diğer şehit ve gazilerimizden üstün tutulduğunu görmüştük. Bu hamle ile Mehmetçiğin boğazını kesenler dokunulmaz oldu.

‘ile bunların devamı niteliğindeki eylemlerin bastırılması kapsamında hareket eden kişiler’ bu eylemlerin neler olduğunu artık vatandaş belirleyecek. Mesela kanlıca sahilinde el ele tutuşan sevgililerin FETÖCÜ olduğu iddia edilir ve sevgililer öldürülür ise; el ele tutuşma eylemi darbenin devamı sayılacak mı?

Veya her fırsatta FETÖ ile ilişkilendirilmeye çalışılan CHP Genel Başkanına birisi suikast’e mi yeltenecek?

‘hakkında hukuki, idari, mali ve cezai sorumluluk doğmaz!’ MAAŞALLAH bu kadar dokunulmazlık milletvekillerinde bile yok.

Şaka değil yukarıdaki kalın puntolarla belirtilmiş ifadeler olduğu gibi bir KHK ile getirildi.

Hukuk devletlerinde keyfiliği engelleyebilmek için DEMOKRATİK KURUMLAR olur. Yukarıda yazılı hükmü getiren KHK ile kimsenin YAŞAM HAKKI kalmadı. Bu bozgunculuğa dur diyecek bir kurum var mı?

Anayasa MAHKUMESİ?

Yok, onlar artık bu işlere bakmıyorlar. Kanun Hükmünde Kararnamelere OLAĞANÜSTÜ kelimesini ekleyince görünmez yapıyorsunuz. Artık anayasa mahkemesi bu düzenlemeleri göremiyor.

Yarın bir KHK daha çıkar ve İstanbul boğazında bu zamana kadar BEYKOZLULAR oturdu bundan sonra Suriyeliler oturacak dediklerinde sığınacak bir yerimiz var mı?

———————————-

Hazinenin 2017 için net borçlanma limiti 47,5 milyar lira düzeyindeydi. Yine aynı kanuna göre bu miktarın hükümet kararıyla yaklaşık yüzde 10 artırılması mümkündü. Yetmedi bu sene 37 milyar daha eklenerek borçlanma limiti 84.5 milyar lira seviyesine çıkarıldı.

AKP hükümeti harcama ve borçlanma yetkisini aldı. Sonrada TBMM’yi hadi sizinle işim bitti dağılın diye meclisi kapattı.

Şimdi sormak lazım. Biz daha yeni %11 büyümedik mi? Yalan mıydı?

IMF ye borcumuzu kapattık ve birde onlara biz borç vermiyor muyduk? Yalan mıydı?

Eee ekonomi tıkırında diyorlardı ya biz onu yanlış anlamışız. Beyefendiler ‘Hazine Tam Takır’ diyormuş aslında da biz tıkır anlıyormuşuz…

Kantarın topuzu kaçmadı. TOPUZ BU ARALAR KAYIP

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here