Kavacık’ta adeta sanata dönüşen tatlıların tek adresi olan Antep Tatlı Dünyası’nda Edebiyat, Şiir, Resim ve Sanatseverler bir araya geldiler.

Beykoz’un tanınmış ve önemli simalarından ve de aynı zamanda Antep Tatlı Dünyası’nın kurucusu olan Taner Mert’in organize ettiği Safiye Bereket’in, “Bir Kadın, Bir Hayat, Bin Şiir” isimli kitabının imza günü yoğun bir katılımla gerçekleşti. İmza gününde ayrıca Safiye Bereket’in kendi çizmiş olduğu yağlı boya tabloları da oldukça dikkat çeken eserleri oldu.

Taner MERT tüm konuklarlarla yakından ilgilendi

Safiye Bereket’in, “Bir Kadın, Bir Hayat, Bin Şiir” isimli kitabının imza gününe katılım sağlayan misafirleri ile Taner Mert tek tek kapıda karşılarken her bir kişiyle yakından ilgilendi. İmza gününe katılan isimler arasında Acarlar Şirketler Topluluğu’ndan Funda Acar da başta olmak üzere, TOFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe, Artvinliler Dernek Başkanı Mehmet Uzun, Rizeliler Dernek Başkanı Mikail Akyıldız,  Anadoluhisarı Turizm Kalkındırma Derneği Başkanı Mustafa Babuz, Halk Eğitim Hocaları ile Beykozlu sanatseverler yer aldı.

Gaziantep yöresinin adeta bir sanat eserini andıran birbirinden nefis tatlılarının sunulduğu Antep Tatlı Dünyası, bugünlerde müşterilerini Sanat, Edebiyat ve Şiire de doyurdu.

Safiye BEREKET: “Ömrümün sonbaharında beni çok mutlu ettiniz.”

Şiir yazmaya başlamam çok küçük yaşlarımda başladı. Sizlere bununla ilgili küçük bir de anımı paylaşmak isterim. İlkokulda okuma-yazmayı ilk öğrendiğim ilk günlerdi. Annemin çamaşır teknesinde çiçek dikmiştim. Annem çiçeklerimi çamaşır teknesinin içinden aldığında çiçeklerim bozuldular diye ağlamaya başlamıştım. Ben ağlarken hemen gidip ilk dörtlüğümü yazmıştım. İlk şiirimi yazmış olduğum anımdır. İlkokulda ki ilk şiirim “23 Nisan” isimli şiirim olmuştur Okulda öğretmenim ve arkadaşlarım tarafından çok beğenilmişti. Ondan sonra İlkokul bitene kadar şiirler yazdım. Ben emekli hemşireyim. Şiirlerime Ebe okulunda da yazmaya devam etti. “Elveda” isimli 99 kıtadan oluşan bir şiir yazmıştım. 99 kıtalık yazmış olduğum “Elveda” isimli şiirimi 1000 kişilik bir salonda okudum. Ben evlendim, çocuklarım sahibi oldum ve şiir yazmaya ara vermek zorunda kaldım. Ben Ebe Hemşire olarak 25 yıl çalıştım, 1000 tane bebeğim var. Hatta ilk şiir kitabımın adı da “Bin Bebek”. Yazmış olduğum diğer kitabımın adı da “Bir Kadın, Bir Hayat, Bin Bebek” oldu.

“İlknur Hanım psikolog doktor gibi elimden tuttu.”

Resime olan ilgimde ilkokulda başladı. İlk yaptığım resim öğretmenimin isteğiyle öküz olmuştu. O çizdiğim resimde öküzün boynuzları daha dün gibi aklımda. Öğretmenim o gün omuzuma dokunup ilk söylediği “sen bir resim öğretmeni olursun” demişti. Yıllar geçti eşimi kaybettim, bir boşluğa düştüm. Sağ olsun İlknur (BAKOĞLU) hanım psikolog bir doktor gibi elimden tuttu. Kendisine bu anlamda gazeteniz aracılığıyla teşekkür ederim. İlknur Hanım da dersimin üçüncü gününde, ilkokul öğretmenimin dediği gibi “keşke resim öğretmeni olsaydın” dedi bana.

“Taner Bey Sanat adına bir öncülük yapmıştır.”

Taner (Mert)  Beyefendiye  ve de Antep Tatlı Dünyası Ailesine de teşekkür etmek isterim. Taner Bey sanat anlamında bir öncülük yaptı. Şunu da ayrıca eklemek isterim kendisi beni ömrümün sonbaharında çok çok mutlu etti. İmza günüme katılan dostlar da beni çok mutlu ettiler. Taner beye ve bu güzel günde etkinliğe katılan herkese çok teşekkür ederim.

Son olarak şunu söylemek isterim. Şiir kitabımda herkes kendinden bir şey bulacağına inanıyorum. Ben de şiir yazmaya ve resim yapmaya devam edeceğim. Teşekkür ederim.

Safiye BEREKETİ’in Özgeçmişi:

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here