İYİ Parti Beykoz Belediye Başkanı Murat MİNİÇ, Öz Paşabahçe Düğün Salonunda, Beykoz Belediye Başkan Adayı tanıtım toplantısıyla Beykozlularla buluştu.

Salonun tamamının dolu olduğu Başkan Adayı tanıtım toplantısına: İl Başkanı Satuk Buğra KAVUNCU, İlçe Başkanı Akif TAŞDEMİR ve İlçe Yönetimi, Beykoz İyi Partiden Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Ayşe KIRAÇ, eski BBP İlçe Başkanlarından Özer GÜNEŞ ve Melih PERÇİN, Şahlanış Hareketi Kurucu Lideri Murat ALTUN, Şahlanış Hareketi Genel Başkanı Mehmet Mahmut YILDIZ, Bilgehan Murat MİNİÇ’in ailesi ve vatandaşlar katıldı.

1 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımız okundu. Daha sonra Hüseyin Aktaş Hoca Kur’an-ı Kerim tilaveti okudu.

Satuk Buğra KAVUNCU (İYİ Parti İl Başkanı)

Bugün burada çok coşkulu bir törenle sanki belediye başkanı adayını görüyorum, hayırlı olsun. Tabii ki iradeyi koyacak olan sevgili halkımız, seçmendir. Seçmenlerimiz göstereceği teveccühle biz Murat kardeşimizi inşallah başkanlık koltuğuna oturtacağız. Ama bugün buraya girerken içimden dedim ki bu bir kampanya başlangıcı değil, bu Beykoz belediye başkanlığının ilanı, o hale getirmişsiniz. Sağ olun var olun.

Bugün burada ilçe başkanımızın katkılarını da görmek lazım. Hem ciddi bir sağlık problemi yaşadı ama bu süreçte de bütün özverisi ile sağlığına rağmen canla başla çalışarak desteğini esirgemedi. Bu vesile ile Akif başkanımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum.

Bildiğiniz gibi biz Türkiye genelinde bir iş birliği, güç birliği yaptık Cumhuriyet Halk Partisi ile birlikte. Bu doğrultuda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sayın Ekrem İMAMOĞLU’nu destekleme kararı aldık. Beykoz da İYİ Parti olarak Murat kardeşimizi öncülüğünde de Beykoz Belediyesine talibiz. Burada tabi Cumhuriyet Halk Partisi ile de rakibiz. Bunun da altını özellikle çiziyorum. Ama öncelikle Beykoz belediye başkanlığı koltuğuna Murat MİNİÇ’i, İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığına da Ekrem İMAMOĞLU’nu inşallah Allah’ın izniyle taşıyacağız.

Bilgehan Murat MİNİÇ (İYİ Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı)

“Beykoz’umuzu yeniden kazanmak için hep birlikte çalışacağız.”

Bizim bir sevdamız var, Beykoz. Beykoz sevdamıza gönül vermiş bu vatanın kara sevdalısı, Beykoz’un yiğit çocukları. Ağzı dualı analar, bacılar, kardeşler, hepiniz hoş geldiniz. Bu akşam burada hep birlikte yeniden bismillah diyeceğiz. Bizim bir sözümüz vardı, Alperenler iyi hatırlarsınız, bundan 5 yıl önce rahmetli şehit liderimiz Muhsin YAZICIOĞLU’na Beykoz’un anahtarlarını getirme sözü vermiştik. Şimdi bu sözümüzü tutmak için hep birlikte yeniden bir bismillah daha diyeceğiz. Güzel bir Beykoz için, mutlu bir Beykoz için, temiz bir Beykoz için, haksızlığın, rüşvetin, yolsuzlukların, talanın olmadığı, yine eski günlerimizdeki gibi Beykoz çayırında birlikte top oynadığımız, Burunbahçe’de, Kavak’ta denize girdiğimiz, Kaymakdonduran’da, Sultaniye Parkı’nda o partili, bu partili demeden hep birlikte oturup piknik yaptığımız, düğünlerde birlikte halay çekip horon oynadığımız, cenazesinde birlikte omuz verdiğimiz, kimsenin mezhebine, meşrebine bakmadan birlikte dualara amin dediğimiz bizim Beykoz’umuzu yeniden kazanmak için hep birlikte bugün itibariyle gece-gündüz demeden çalışacağız.

Size vermiş olduğumuz dört söze gelince, Allah izin verirse, biz belediye başkanlığını kazanırsak eğer:

  1. Beykoz belediye başkanlığı koltuğuna oturan hiç bir başkan ya da hiç bir parti ya da ekip, yolsuzluk yapamayacak.
  2. Beykoz halkı Beykoz belediyesinin yönetimine ortak olacak.
  3. Beykoz’un sokaklarında aç, açıkta ne bir insanımız ne de hayvanımız, hiç bir kimse sokaklarda kalmayacak.
  4. Beykoz’da hayat ucuzlayacak.

“Şeffaf Beykoz Projesi ile Beykoz A.Ş.”

Kimse Beykoz belediyesi üzesinden ihale ile yolsuzluk yapamayacak. Çünkü biz bir sistem kuracağız. Adına “Şeffaf Beykoz Projesi” dediğimiz bir proje ile Belediyeyi aldığımız zaman, öncelikle bir şirket kuracağız ve Beykoz A.Ş. üzerinden bu ihaleyi gerçekleştireceğiz. Aynı zamanda bütün Beykozluları, Beykoz’daki hane başına Beykoz A.Ş. isimli şirkete sadece 1 lira katılım bedeli ile üye yapacağız. Beykoz’un bütün mahallelerine, bütün sokaklarına biz ekranlar kuracağız. Meydanlarda büyük sokaklarda küçük ekranlar kurarak bu ekranlarda Beykoz belediyesinin, Beykoz A.Ş. üzerinden yapmış olduğu bütün ihaleler canlı yayında dakikası dakikasına internet üzerinden canlı olarak yayınlanacaktır. Bütün Beykozlular ortağı olduğu Beykoz A.Ş’nin vermiş olduğu ihaleyi canlı yayında mahallesinde gezerken ekranlardan seyretmiş olacak. Bundan sonra kapalı kapılar arkasında hiç bir belediye başkanı kendi oğlunu kendi şirketine, bir akrabasının, partisinin, müteahhidinin şirketine bir ihale veremeyecek. Her ihale Beykozlunun onayı ile olacak.

“Biz efendiliğine değil, hizmetinize talibiz.”

Bir belediye başkanına ne kadar iyi olursa olsun bu kadar yetki fazladır. Siz insanları sorgulamaz hale getirirseniz, yetkilerle donatırsanız, bir süre sonra onlar dönüp size tepeden bakmaya başlarlar. Beykoz belediye başkanı bu halkın efendisi değildir. Biz efendiliğine değil, hizmetinize talibiz.

“Bir adamı 5 yıllığına oturtup, milletin sırtında tutmayacağız.”

Beykoz’da en son edindiğim bilgiye göre 538 tane dernek var. Bir belediye başkanına ne kadar iyi olursa olsun bu kadar yetki fazladır. Siz insanları sorgulamaz hale getirirseniz, yetkilerle donatırsanız, bir süre sonra onlar dönüp size tepeden bakmaya başlarlar. Beykoz belediye başkanı bu halkın efendisi değildir. Biz hizmete talibiz. Biz efendiliğine değil, hizmetinize talibiz. Ve aynı zaman da bu 8 kişi bizleri de, Beykoz belediyesini de denetleyecekler. Bunun içinde faal olmayanlar da var. Yöre dernekleri, kültürel dernekler, hayvan severler dernekleri, sosyal dernekler, spor kulüpleri de gibi daha birçok dernekler var. Biz sivil toplum kuruluşları platformu kuracağız. Beykoz’daki bütün derneklerden oluşacak olan bu platform her yıl 7 tane temsilci seçecek. Ama sadece 1 yıllığına. Bir adamı 5 yıllığına oraya oturtup, milletin sırtında tutmayacağız.

“1 yıllığına 8 kişi Beykoz A.Ş.’nin yönetim kurulu üyesi olacak.”

Muhtarlarımız var. Halkın oylarıyla seçilen muhtarlarımız. Muhtarlarımıza da diyeceğiz ki, aranızdan 1 yıllığına her yıl bir muhtar seçin. Bu 8 kişi Beykozlu adına bizim partilimiz olsa da, bize oy verse de, oy vermese de, Beykoz adına seçilmiş kişilerden oluştuğu için 1 yıllığına 8 kişi Beykoz A.Ş.’nin yönetim kurulu üyesi olacak. Ama STK’larımız da o seçtikleri 8 kişiyi denetleyecekler. Bunun adına biz çoklu denetim modeli diyoruz.

“Beykoz’da bizim dönemimizde kimse aç ve açıkta olmayacak.”

Beykoz belediyesinin 487 Milyon bütçesi var. Biz büyük bir aile olacağı dedik ya, Bizim 100 bin üyeli bir şirketimiz ve bir kartımız var. Bu kart ile yapmış olduğumuz alış-verişlerde indirim talep edeceğiz. Bu indirimden kalan indirim karlarını bu kartlara yüklenecek ve Beykoz’daki aç-açıkta kalan insanlarımız için, sokak hayvanlarımızın maması için, Beykoz’daki desteğe ihtiyacı olan ihtiyaç sahipleri için sizden istiyoruz, diyeceğiz. Sizler bu kartlarla hem indirimli alış-veriş yaparken hem de farkında olmadan hayır yapacaksınız. Beykoz’da bizim dönemimizde kimse aç ve açıkta olmayacak.

“Beykoz’umuzda ki küçük esnaflarımıza sahip çıkacağız.”

Beykoz da hayat ucuzlayacak demiştik. Flo indirimi diye bir sistem var. Bu uygulama zaten var. Yapacağımız iş çok basit. Beykoz’umuzda ki küçük esnaflarımıza sahip çıkacağız. Rekabet imkanını yaratacağız. Beykoz’da hayat bizim projelerimizle ucuzlayacak inşallah.

“Anlattığımız projeleri kopya çekiyorlar.”

Bizim anlattığımız projeleri kopya çekiyorlar. Gittikleri yerlerde sloganlarımız kopya çektiler. Biz dedik ki: “Bu seçimi Beykoz’un çocukları kazanacak.” dedik, sloganlarımızı kullandılar. “Temiz siyaset, temiz aday” dedik, etiketlerimizi kopyaladılar. Kim kazanırsa kazansın, yeter ki bu projeleri uygulasınlar. Çünkü bunlar halkın yararına olan projelerdir. Ama önce biz anlatalım, bizim de bu işler üzerinde yıllarca hakkımız var, çalışmışız, bir ekibimiz, proje grubumuz var. O kardeşlerimizin de haklarına girmesinler. Bunları kopyalayıp paylaşırken altlarına en azında bizlerin isimlerini yazsınlar. Yeter ki halkın yararına işler yapsınlar.

“ASİS projesi ile hastanız evinizden alınacak ve görüntüleme merkezine götürülecek.”

Beykoz ASİS (Asistan)diye bir projemi de var. Beykoz ASİS ne işe yarayacak? Biz Beykoz’da bir görüntüleme merkezi kuracağız. Bu görüntüleme merkezini cep telefonlarınıza indireceğiniz bir uygulama ya da telefon aramasıyla aynı gün randevu alacaksınız. ASİS projesi ile hastanız evinizden alınacak ve görüntüleme merkezine götürülecek. Merkezde yapılması gereken tetkikler sonrası hastanız evine tekrar bırakılacak.

“Bizim 110 asırlık bir çınarımız var, Beykoz Spor.”

Eskiden Şişe Cam fabrikamız vardı.  Deri Kundura vardı. Beykoz’un markasıydı. O da kalmadı. Elimizde kala kala asırlık çınarımız kaldı. Bizim 110 asırlık bir çınarımız var, Beykoz Spor. İlk sözümüz Beykoz Spor’u hakkettiği yere hep birlikte, Beykoz’un Çocukları ile birlikte taşıyacağız. Bu söz bizim boynumuzun borcudur.

“4 bin Beykozlu çocuğumuz AMATEM’de tedavi için sıra bekliyor.”

Beykoz’un birinci sorunu İmar sorunu değildir. Bizim Beykoz da tam 4 bin çocuğumuz AMATEM’de tedavi için Beykozlu çocuğumuz sıra bekliyor. Eğer siz diyorsanız ki Beykoz’un birinci meselesi imardır, vicdanınıza sorunuz. Bizim asıl sorunumuz çocuklarımız, gençlerimizdir. Sizin çocuğunuz madde bağımlısı olsa, eviniz 200 metrekare olsa ne olur, olmasa ne olur.

“Her mahallemizde sokak kulüpleri kuracağız.”

Genç Beykoz isimli bir projemiz daha var. Hiç bir kardeşimizi sokakta başıboş, yalnız bırakmayacağız. Biz gelirsek sokak kulüpleri kuracağız. Hani birileri diyor ya kulüplere para yetmiyor. Siz altınızda Audilerle gezerseniz tabi kulüplere para yetmez. O bütçeyi Beykoz’un çocukları için kullanırsanız, hem bütün Beykoz’u güllük gülistanlık etmeye yeter de artar bile. Her mahallemizde sokak kulüpleri kuracağız. Sadece spor kulüpleri anlaşılmasın. Tiyatro, müzik kulüpleri de kuracağız. Bütün çocuklarımız, sporla, sanatla, tiyatro ile müzikle tanışacak. Kitap dolu kulüplerimizde Beykoz’un çocukları güzel şeylerle meşgul olacaklar.

“Engeliler Sarayı Projemizi hayata geçireceğiz.”

Beykoz engelliler sarayı projemiz var. Bu projeyi bize engelli bir kardeşimiz getirdi. Bu projeyi biz yapmadık. Bu projeyi Beykoz’da yaşayan engelli kardeşlerimiz yaptılar ve bize getirdiler. Bu proje yeni bir proje değil. Bu proje aslında yıllar evvel yapmışlar. Beykoz belediyesine götürmüşler. Beykoz’da 6000-7000 engelli arkadaşımız var ve aileleri ile birlikte yaklaşık 50 bin kişi engelli veya engelli ailesi yani 250 bin nüfusumuzun 5’de biri engelli ailesi. Beykoz Belediyesi ne yapmış? 242 bin metrekare Beykoz’un yüzölçümü yaklaşık olarak. Beykoz da yer yok demişler. Beykoz da spor yapacakları, eğlenecekleri, eğitim alacakları engelliler için yapılması istenen sarayları için yer yok.  Bu sarayı biz yapacağız. Engelli arkadaşlarımız ve aileleri de bu sarayın imkanlarından yararlanacaklar. Ve yine bu merkezde mesleki eğitim alacaklar. Ve yine almış oldukları eğitime göre üretim yapacaklar ve ürettikleri ürünleri biz Beykoz A.Ş. olarak onlardan satın alacağız, o kardeşlerimiz aynı zamanda para kazanmaya başlayacaklar.

“BEMEK bizden, emek sizden”

Kadınlarımız içinde projemiz var. Bize diyorlar ki, tecrübesiz. Ben tam 8,5 yıl kamuda çalıştım. Devlet işletmesinde çalıştım. Tam 12 yıl da İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde çalıştım. BEMEK diye bir projemiz var. Beykoz emek demek, bunun sloganı da “BEMEK bizden, emek sizden”. Evinde oturan kadınlarımız için bir proje. Her mahallede bulunan kadınlarımıza meslek edindirme kursları vereceğiz. Bizim kadınlarımız kendi evlerinde üretecekleri ürünleri yine bizim kurduğumuz Beykoz A.Ş.’ye satacaklar. Kadınlarımız hem ev ekonomisine hem de Beykoz’a katkı sunacaklar.

“Bizim ellerimiz harama değmedi.”

Diyorlar ki tecrübesizmişiz. Evet, doğru. Biz tecrübesiziz, çünkü biz sizin gibi yalan söyleyemeyiz. Bizim yüzümüz kızarır, yalan söyleyemeyiz. Çünkü biz rüşvet nedir bilmeyiz. Bizim ellerimiz harama değmedi hiç. Yolsuzluk, hileli ihale nasıl olur bilmeyiz.

 

 

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here