Geçtiğimiz dönem BBP (Büyük Birlik Partisi) Beykoz Belediye Başkan Adayı olan Bilgehan Murat Miniç ve ekip arkadaşları, Kavacık Et Mangal’da yerel basın ile bir araya geldi.

Bilgehan Murat Miniç:

Katılımınız için teşekkür diyoruz. Bugün ben buraya adaylık açıklaması için gelmedim, biz bugün buraya basınla istişare etmeye geldik.

Ben de bir gazetede köşe yazarlığı yapıyorum. Dostane bir sohbet için bugün buraya geldik. Beykoz için neler yapılabilir? Bunu konuşmak istedik. Biz de bir adaylık süreci yaşıyoruz. 3-4 adaylık teklifi geldi. İYİ Parti ile yolumuza devam ediyoruz. İYİ Parti’den adaylığımızı açıklayacağız.

İYİ Parti Genel Merkeziyle yaptığımız görüşmede, Koray Aydın ile görüştük. CHP ile Millet İttifakının devam ettiğini, CHP Beykoz’dan aday gösterse de İYİ Parti Beykoz’da aday göstereceğini söyledi. Beykoz’da Belediye başkan Adayı olacak, sahada olacağız. Beykoz da kanaat önderleri ve STK’larla görüşüyoruz, destek alıyoruz. Geçen seçimlerde BBP’den Belediye başkan Adayı olduk ve 11 bin’e yakın oy aldık.

“Bu seçimi Beykoz’un Çocukları Kazanacak” adı altında bir slogan ürettik. Çok ilgi gördü, destek gördü. Geçen seçimde yöresel bir hava yaratılmaya çalışıldı.  Geçen dönem ilk toplantımı Giresunlular Derneği’nde yaptım. Orada da söyledim, ben Giresun Milliyetçisi değilim, Türk Milliyetçisiyim. Bu seçimlerde de Beykoz’da adaylığımız başladığında sadece Giresun değil, tüm Beykoz’un oylarına talip olacağız.

Ben 3 yıldır Beykoz Denizciler Derneği başkanıydım ancak2 ay önce görevi bıraktım. Eleştiriler gelebilirdi. Şimdi rahatız. Tüm Beykoz’un adayıyım ve sahada olacağım ancak b toplantı bir adaylık açıklaması değildir. Herkese teşekkür ediyoruz.

Ak Parti’den oy alabilecek 3. Bir kitle oluşmazsa Beykoz’da Ak Parti kazanır. Biz bu Ak Parti oylarına da talibiz. 2014 seçimlerinde bize 7-8 bin Ak Parti oyu geldi. Ve toplamda 11 bin’e yakın oy aldık. Çok kısa bir zamanda başardık. Vaktimizde yoktu zaten.

Siyaseten Meral Akşener’in siyasi bir karşılığı vardır. Ben yıllarca merhum Muhsin Yazıcıoğlu gibi değerli bir kişi ile siyaset yaptık ama %1,5’u geçemedik. Meral Akşener İYİ Partiyi yeni kurmuş olmasına rağmen, meclise girmiştir. O anlamda siyasi bir karşılığı vardır.

Biz İYİ Parti’den Belediye Başkanlığını kazanmak için yola çıkıyoruz. En azından 4-5 meclis üyeliğini kazanabileceğimizi biliyoruz. Bu Beykoz belediye meclisini kontrol etme anlamına geliyor.

Bu süreçte Ak Parti Beykoz İlçe başkanı ile görüştük, meclis üyeliği teklifi aldık. Bize Beykoz’da birçok partiden teklif var zaten. Ak Parti Beykoz İlçe başkanının teklifini kabul etmedik.

Yaklaşık 3 ay evvel MHP Beykoz’dan Oğuzhan Beyden bize belediye başkan adaylığı teklifi yapıldı. Onu da kabul etmedik.

Saadet Partisi Beykoz İlçe başkanı da bize teklif getirdi. SP, BPP ve İYİ Parti ittifakı çatısı altında teklif geldi. Ancak SP’den genel merkezden, her ilçede aday çıkaracağı kararı çıktı ve bu ihtimal ortadan kalktı.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün’de “bize katılın” diye teklifte bulundu ancak biz uygun görmedik.

Benim şu anda BBP Partisi ile resmi hiçbir bağım kalmadı. Biz bugün İYİ Parti’den Belediye başkan adayı olarak yola çıktığımızda en az 20 bin’in üstünde oy ile başlıyoruz. Ben beykoz’da Denizciler Derneği Başkanı olarak 2 bin’in üzerinde denizci var. Beykoz’daki Giresunlulardan %5 oy alacağıma inanıyorum.

MHP Beykoz’da 14 bin oy almış, bunu 3’e bölersek, orada bize 4-5 bin oy geleceğini düşünüyorum.

Bu ülkede diğerlerine göre en demokratik parti bence CHP’dir. İYİ Parti ve CHP arasındaki ittifak, MHP-Ak Parti ittifakından farklıdır.

CHP-İYİ Parti ittifakı Beykoz’da olursa, İYİ Parti aday göstermezse, CHP-Ak Parti yarışırsa, CHP’ye oy veririm, Ak Parti’ye oy vermem ve hiç bir şekilde meclis üyeliği listesinde de yer almam.

Program karşılıklı sohbet ile devam etti.

 

1 Yorum

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here