İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Beykoz’da muhtarlarla toplantı, vatandaşlarla iftar, STK ve yöre dernekleriyle sahur ve teravihi kapsayan yoğun bir program gerçekleştirdi.

Beykozlularla kucaklaşmak, muhtarlarla istişare yapmak, vatandaşların taleplerini dinlemek üzere ilçeye gelen Bakan Süleyman Soylu, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, AK Parti İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, belediye başkan yardımcıları ve mülki amirler tarafından karışılandı.

Bakan Süleyman Soylu ilçeyi ziyareti kapsamında ilk olarak Beykozlu muhtarlarla bir araya geldi. Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıda 45 mahalle muhtarıyla buluşan Bakan Soylu vatandaşlara yönelik hizmetler konusunda istişarelerde bulundu.

Bakan Soylu’dan Başkan Aydın ve Meclis’e Teşekkür

Toplantıda muhtarlarla istişarenin uyuşturucuyla mücadele çalışmalarına olumlu katkısına değinen Bakan Soylu: “Dünyada uyuşturucu konusunda insanlığa yönelmiş çok ciddi bir tehdit var. Türkiye bu tehdidin en fazla hedefinde olan ülkelerden.  Özellikle 8 Mayıs’ta Belediye Meclisi’nde ‘Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu’ kurma kararını oy birliğiyle alan Belediye Başkanımız Murat Aydın’ı ve meclisimizi kutluyorum” dedi.

Beykoz’un sahip olduğu doğal ve tarihi güzellikleri, birikimi ve kimliğiyle İstanbul’a çok önemli katma değer ürettiğini vurgulayan Bakan Soylu ilçenin 5 yılda belediyecilik alanında önemli değişim yaşayacağını da ifade etti.

Kanlıca’da Vatandaşlarla İftar  

Bakan Soylu, muhtarlar toplantısının ardından Beykoz Belediyesi’nin 7’den 70’e her kesimden ilçe sakinini ağırladığı “Gönülden Gönüle İftar Buluşmaları” kapsamında Kanlıca Meydanı’nda kurduğu iftar sofrasında vatandaşlarla oruç açtı.

Beykozlularına yoğun ilgi ve sevgisiyle karşılanan Bakan Soylu ilçe sakinlerine hitabında: “Size Cumhurbaşkanımızın selamını getirdim. Bu sofrada yaptığımız dualar inşallah ülkemizin huzuruna katkı versin. Rabbim birlik, beraberlik içinde bayrama kavuşmayı nasip etsin” şeklinde konuştu.

Ortaçeşme’de Limonata İkramı

İftar sonrasında Ortaçeşme Merkez Camisi’ne geçen Bakan Soylu teravih namazı kıldı ve cami çıkışında ilçe sakinlerine limonata ikram etti. Burada da ilçe sakinlerinin yoğun ilgisiyle karşılanan Bakan Soylu, cami lokalinde vatandaşlarla çay içerek sohbet etti.

Bakan Soylu ilçedeki programı kapsamında son olarak Beytaş Teras Cafe’de yöre dernekleri ve STK’larla sahur yaptı.

Haber ve Fotoğraf: Beykoz Belediyesi

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here