Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın Yerel Basın Temsilcileriyle Sahur Yaptı

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, sahur programında ilçedeki yerel basının temsilcileriyle buluştu.

Sahur programlarında Beykoz’un muhtarları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, meclis üyeleriyle bir araya gelen Başkan Murat Aydın, bu kez ilçenin yerel basın temsilcileriyle bir araya geldi.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde bulunan Teras Kafe’de ilçedeki gazetecilerin katılımıyla gerçekleştirilen sahur karşılıklı istişare şeklinde geçti. Başkan Aydın,  ilçenin yararına yapılacak her türlü fikir, iş birliği ve koordinasyonun önemine dikkat çekerek Beykoz üzerine gelecekte neler yapılacağını, plan ve projelerine dair fikirlerini paylaştı.

Başkan Murat Aydın:

“Düşünceleriyle bize enerji veren gazeteci arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum”

Başkan Murat Aydın: “Beykoz’umuzda sokaklarımızın sesi olan yerel basınımızla sahur programında bir araya geldik. Mesleğe gönül vermiş, ilkeli, toplumun gözü, kulağı ve sesi olan, görev bilinci içinde ilçenin gelişmesi ve güzelleşmesi ve toplumun bilgilendirilmesi için çalışan değerli basın mensuplarımızı aramızda görmekten dolayı mutluyum. Düşüncelerinizle, yorumlarınızla bize enerji veren gazeteci arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Beykoz’a geldiğimizde ilk tanıştığımız arkadaşlarımızın başında, teşkilatımızdan sonra yerel basın mensubu dostlarımız geldi. O yüzden buradaki arkadaşlarımızın duygusal olarak da bendeki yeri ayrıdır ” dedi.

“Büyükşehir olmadan olmuyor.”

Murat Aydın ayrıca sohbetinde “Büyükşehir olmadan olmuyor, sosyal ilişkiler, halkla ilişkiler, temizlik yaparsın. Bu anlamda CHP’liler ne yapıyordu diye soruyorsunuz. Sadece çöp topluyorlar ve halkla ilişkiler. Ben biliyorum, istisna yerler olabilir belki. Ben Beykoz’un menfaati üzerine konuşuyorum. Siyaseti bir tarafa bırakalım, bizim verdiğimiz sözler var. O sözleri gerçekleştirebilmek adına değerlendiriyor, yorum yapıyorum. AK Partili Başkan olursanız yani muhalefetten olursanız diyor ki ‘çöpünü topla, bir de gel çayımı iç’.

“Büyükşehir’e güvendik ‘5 yılda 15 yıllık hizmet üreteceğiz’ dedik.”

Bizi İnsanlar burada seçerken hak dedi ki Recep Tayyip Erdoğan’ın gönderdiği adam, AK Parti’nin gönderdiği adam, oradan destek alacak. Büyükşehir’in de AK Partili olduğunu düşünerek, anketlerde de bunu görerek çıtayı o kadar yükselttik ki ‘5 yılda 15 yıllık hizmet üreteceğiz’ dedik. Dolayısıyla Büyükşehir Olmayınca yapamıyorsun, beklentilerin yapılabilmesi noktasında. Olay sadece imar ile ilgili değil, yaparsınız ama bir kısmını yapabilirsiniz, misal öngörünüm yapamıyorsunuz.

“Asıl yatırımları yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve devletin desteği.”

İstanbul’daki 39 ilçenin rutin temizlik bakım gibi işleri bir tarafa koyun yatırım olarak Büyükşehir’in yaptığı yatırımın %3-%5’ini yapamaz. Hiçbir belediyenin öyle bir gücü yok. Bütçelerine bakın, o bütçe kalemlerinin nereye gittiğine bakın. Temizlik, kültür-sanata, park-bahçe bakımlarına gidiyor. Asıl yatırımları yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve devletin desteği de mutlaka oluyor.

Program toplu hatıra fotoğrafı çekilmesi ile son buldu.

 

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here