Dernek Lokalinde gerçekleşen, Beykoz Batum Havalisi Gürcü Kültür Derneği 9. Olağan Kongresi sonrası, mevcut başkan Ali Kemal Kılıç yeniden başkan seçildi.

Kongrede öncelikle Divan Başkanı ve Katip Üyeleri seçildi. Divan Başkanlığına Alaattin Özdemir seçilirken Katip Üyeliklerine de Mustafa Öztürk ve Nuri Dik seçildiler.

Kongre 1 dakikalık Saygı Duruşu ve ardından İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

Beykoz Batum Havalisi Gürcü Kültür Derneği 9. Olağan Kongresi sonrası, mevcut başkan Ali Kemal Kılıç yeniden başkan seçildi. Ali Kemal Kılıç kongre sonrası bir konuşma yaptı.

Ali Kemal KILIÇ (Batum Havalisi Dernek Başkanı)

Derneğimizi yöresel dernekten daha çok bölgesel dernek konumuna getirdik. Batumi Adjar’da temsilcilik açtık. Yönetim kurulunu oluşturduğumuzda başta Artvin olmak üzere Tokat, Kastamonu, Samsun, Ordu, Giresun, Adapazarı, Bursa gibi illerimizden oluşturduk. Gürcü kültürünü en iyi bir şekilde temsil ediyoruz. Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa Gürcü dil kursunu açtık. İlk defa elçilik düzeyinde Gürcistan Büyükelçisi ve Başkonsolosu kursumuzu ve derneğimizi ziyaret etti. Beykoz kanaat önderliği adı altında yemekli etkinlikler yaptık. Derneğimizde yöresel kültür geceleri yaptık. Beykoz derneklerinin içinde derneğimizi güçlü sivil toplum örgütü haline getirdik. Başta dernekler birliği başkanlığı ve iki dönemdir genel sekreterlik görevi verildi. Beni bir kez daha bu göreve layık gören üyelerimize teşekkür ederim.

YÖNETİM KURULU ASİL

Başkan Ali Kemal Kılıç

Ali İhsan Başkıran

Nuri Dık

Ali İhsan Yalçın

Yakup Özdemir

Erkan Şentürk

Mehmet Ergüner

Savaş Alparslan

Faruk Uygur

HİLMİ Vural

Mehmet Kılıç

Birol Kaya

Şefik Akçay

Osman Kambur

DENETLEME KURULU ASİL

Ömer ALTUN

Adem Şahin

Zeki Çelik

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here