Ülkenin ve yaşamın kaderini belirleyen seçimler ve seçimden sonra herşeyin çok farklı olacağı düşüncesine yıllardık alıştırıldık ve tüm yaşamımızın projelerini bu duruma endekslenmiş şekilde süren bir sistem her kesimi kitlemiş durumda, yapılması elzem olan yatırımlar ve hizmetlerin başlangıcı tamamen seçim sonuna bırakılmış bir ülke durumundayız.

Oysa halkın sağlıklı bir şekilde yaşaması için olmazsa olmaz birçok hizmetin bekleme yada daha sonraya bırakılması vatandaşta çözümlenemeyecek yada daha sonradan yapılması kat ve kat fazla maliyetlere yol açtığı gibi ruh ve beden sağlığını da olumsuz etkilemektedir.

Ülkemizde 31 Mart Seçimleri İstanbul Büyükşehir belediye başkanlığı hariç her yerde tamamlanmıştır. Güzel ilçemiz Beykoz’umuzda yeni seçilen başkan ve meclis üyelerine görevlerinde başarılar diliyorum. Ancak halka verilen vaatler ve yapılması gereken hizmetlerin biran önce hayata geçmesini de dört gözle bekliyoruz; zira seçimler biteli iki buçuk ay oldu. Beykoz ‘da farklılığı yaratacak hiçbir şey olmadığı gibi projelerinde ne olduğu vatandaşa hala anlatılmış değil. Bizler Beykoz sevdası ile görev alanların bu sevdasının samimiyetini biran önce göstermelerini bekliyoruz.

Beykoz’u yöneten iktidar partisinin ve Beykoz sevdalısı olan yöneticilerin öncelikle, liyakata dayanan sistemden vazgeçmeden hizmet verecek kişi ve kuruluşlara önem vermeleri hem yapılan hizmetin kalitesi, hem de maliyetlerini düşüreceği gibi bu hizmetlerin uzun vadeli olacağı da şüphesizidir. Birçok konuda uzmanından alınmayan hizmetlerin çok maliyetli olması ve kullanılamaz halde bırakılması, harcanan paralarında heba olduğu ortadadır.

Öncelikle Beykozlunun sorunlarının ve çözüm noktalarının neler olduğu konusu bu bölgede faaliyet gösteren iş adamları, hukuk ve mali müşavirlerin öncülüğünde yapılmasıdır. Bölgede yaşayan insanların sorunlarını burada yaşayan uzman kadroların ellerine bırakmak çok samimi ve yapıcı olacaktır.

Eğitim ve Öğretim döneminin bittiği ve tüm öğrencilerin tatil dönemine girdiği şu günlerde emek veren tüm öğretmenlerimize gönül dolusu teşekkür ederken öğrencilerimize de mutlu ve keyifli tatiller diliyorum.

Okulların ara verdiği bu uzun dönemde, özellikle belediyemizden Beykoz’umuzun  okul ve dershanelerine el atmalarının özlemle bekliyoruz. Ayrıca ana sınıflarına ve çocuk yuvalarına yapılması gereken yatırımların azlığı ve kalitelerinin düşüklüğüne de çare bulunmalıdır.

Değerli kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk ‘100 yıllık plan yapacaksanız insan yetiştirmek gerekir’ derken becerikli ve vasıflı gençlerin yetişmesi bu ülkenin geleceğine yapılan en büyük yatırımdır.

Beykozlu artık belediye veya Kaymakamlık yardımlarından faydalanmak yerine Eğitim, İş, Aş istiyor. Yani balık tutmaktan yana, zira bu bölgede yapılacak her türlü faaliyet bölge insanına imkan ve fırsat olarak geri döneceği bellidir.

İstanbul Boğazının eşi ve benzeri yoktur. Turizm, hayvancılık, tarım gibi ne ekerseniz üç beş misli ile geri verecek çok değerli bir bölgede yaşıyoruz. Gelin bu bölgeyi üvey evlat olarak görülen bir ilçe olarak bırakmayın tüm fabrikalarımızı elimizden aldınız, yetmezmiş gibi yaşadığımız toprakları üçe beşe elimizden almaya çalışanlara müsade etmemelisiniz. Beykoz’un güzelliği burada  yaşayanlarca yıllarca korunmuş ve hala da İstanbul’un akciğerleri ise bu durum Beykoz sevdasının ağır basmasındandır.

Sizden ricamız Beykoz da uyuşturucu batağına saplanan gençleri unutmayın. Engelli dostlarımıza ve ailelerine destek olmaya ve bu desteği daha fazla hissettirmeye özen gösterin. Belediye meclisinde muhalefetle kol kola olun birlikte çalışın hepinize verilen görevi layığıyla yerine getirin. Görev verildiğinde verdiğiniz sözleri ve vaatleri unutmayın. Vicdanınızı hep ön plana çıkararak davranın. Gelişmeye ve büyümeye en müsait olan bu güzel ilçeyi şanına ve geçmişine bağlı bir şekilde büyütün. Sizler belediyecilikte yılların tecrübesini göstermekte fakir davranmayın. Olmuyorların arkasına gizlenmeyin.

Değerli komutan Mustafa Kemal Atatürk  ‘para yoksa bulunur, borç çoksa ödenir, düşman sarmışsa yurdu merak etmeyin yenilir. Geldikleri gibi giderler.’ Derken bu ülkenin insanları her zorluğu yenecek ve her türlü zalimliği bertaraf edecek kadar vatan ve bayrak aşığıdır.

Halkını seven değer veren ve hizmetini vicdanlıca dağıtanları unutmayacaktır Beykoz sevdalıları, kalın sağlıcakla, tüm Beykozlular

 

 

 

 

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here