Sevgili okurlarım,
Ramazan ayının gelmesiyle birlikte Beykoz’da bir hareketlilik oldu. Beykoz belediyesi her mahallede iftar sofraları kurarak hem doğru bir iş yapıyor hem vatandaşların ibadetlerine yardımcı oluyor hem de başkan Yücel ÇELİKBİLEK’in vurguladığı üzere onlara eski günlerdeki gibi komşuluk ve sosyal ilişkilerini geliştirmeye yardımcı olmuştu.

Yöresel derneklerle ortak iftarlar
Beykoz Belediyesi bu yıl bir ilke imza atarak yöresel derneklerle birlikte Kavacık’ta kapalı bir alan kurarak onlarla ortaklaşa iftar sofraları kurdu ve hemşehrileri bir araya getirmeyi başardı.

Yöresel dernekler ne zaman kendi ayakları üzerinde duracak?
Yöresel dernekler (istisnalar kaideyi bozmaz) neredeyse yaptıkları etkinliklerin tamamını Beykoz Belediyesi’ne dayanarak yapmamalıdırlar. Kısa bir süre önce yanılmıyorsam nisan ve mayıs aylarında yine Beykoz Belediyesi’nin destekleriyle Mavi Karadeniz TV’de de canlı yayınlanan “yöresel dernek geceleri” programları gerçekleştirildi. O zaman adama sormazlar mı?.. “Siz yöresel dernekler tek başınıza bir etkinlik yapamaz mısınız?”

Beykoz çayırı etkinlikleri bekleneni veremedi
Yaklaşık olarak 17 saat boyunca 35-40 derece sıcaklıkta oruç tutan Beykozlu orucunu açıp akşam serinliğinde yine dini ibadeti gereği teravih namazını kıldıktan sonra Beykoz çayırına gelip biraz stres atmak istedi, dostlarıyla hasbihal etmek istedi ama ne oldu?..

Beykoz çayırında kurulan sahne üzerinde önce çocuklara yönelik programlar hatta bu programlarda dini içerikli bölümler ilahiler ağırlıkta oldu. Yanlış anlaşılmasın biz buradan dini içerikli ve ilahi programlarına karşı değiliz. Ancak yaş oranları çok küçük olan kızlı erkekli çocuklara ilahi ve dini içerikli programlar sunmak ne kadar doğru olur o tartışılır.

Öte yandan büyüklere yönelik programlarda da yine dini sohbetler ve ilahiler sunuldu. Beykoz çayırına gelen Beykozlu zaten 17 saat orucunu tutmuş ve teravih namazını kılmış yani tüm ibadetlerini gerçekleştirmiş ve çayıra biraz olsun eğlenmeye gelmiş ancak çayırda da din temalı programlarla karşılaşınca açıkçası hayal kırıklığına uğramış birkaç akşam sonra artık çayıra inmemiş bile.

Beykoz çayırındaki kalabalıklığın olmamasından çıkartabiliyoruz bu sonucu. Beykozlu tanınmış sanatçılardan oluşan eğlenceler, şarkılı türkülü eğlenceler istiyor. Beykozlu böyle şeyler isteyerek günah işlemiyor ki… Zaten akşama kadar ibadet ediyor. Aynı eski ramazanlardaki gibi şarkılı türkülü eğlenceli tiyatrolu ortaoyunlu programlar istiyor yani biraz eğlenmek istiyor Beykozlu…

Sayın başkan Yücel ÇELİKBİLELK, yüzbinlerce lira harcayıp Beykoz çayırı programları yapıyorsunuz madem biraz eğlenceli olsun. Neyseki ramazanın son günü Mustafa CECELİ ile Beykozlu coşaçak.

Tüm Beykozluların Ramazan Bayramını kutlarım.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here