Bengü Efsen Dostluk, Barış, Kültür ve Sanat Derneği yeni dönem çalışmalarına açılış kahvaltısı ile başladı

Gerçekleştirdiği konserler ile faaliyetlerini sürdürdüğü Beykoz dışında da ses getiren başarılı konserlere imza atan Bengü Efsen Dostluk, Barış, Kültür ve Sanat Derneği yeni dönem çalışmalarına Kanlıca Teras Kafe’de düzenlenen sezona merhaba kahvaltısı ile merhaba dedi!

Böylelikle, hem dernek bünyesindeki Dostluk ve Barış Korosu, hem de yine uzun yıllardan bu yana Bengü Efsen’den eğitim almış olan gençlerden oluşan Gençlik Orkestrası yeni ve iddialı projeler için kolları sıvamış oldular.

Derneğin kurucusu ve aynı zamanda koro şefi olan Bengü Efsen, açılışta yaptığı konuşmada, yeni dönem projeleri hakkında üyeleri bilgilendirdi.

Bünyesinde yetişen kemancılardan oluşan Beykoz’un ilk ve tek senfoni orkestrası: Gençlik Orkestrası

Bu noktada Gençlik orkestrası hakkında kısa bir bilgi vermekte fayda var. Orkestra, Bengü Efsen Dostluk, Barış, Kültür ve Sanat Derneği bünyesinde yetişen bir zamanların minik kemancılarından oluşuyor. Dünün küçükleri kemanları ellerinde büyüdüler ve bugün sanat eğitimi de dahil olmak üzere üniversitelerde farklı alanda eğitimler alıyorlar. Konserlerde saz ekibi olarak yer alan kemancılar, zaman zaman özel senfonik konserler de veriyorlar.

Bengü Efsen demek, proje demek!

Senfonik ilahi konseri, senfonik marşlar konseri, Türk Sanat Musikisi konserleri, tangolar, Azeri türküleri, halk türküleri, Türkçe Pop şarkılar, dünya müziğinin klasikleşmiş şarkıları gibi çok geniş bir yelpazede özel projeli konserler düzenleyen Dernek, çalışmalarını Kanlıca’da bulunan merkezinde sürdürüyor.

Haber ve Fotoğraf: Arzu BAŞLANTI

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here