BEYFAD GSK (Beykoz Folklor Araştırma Derneği Gençlik Spor Kulübü )Halk Oyunları topluluğu, her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdikleri son gösterimleri de muhteşemdi.

Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi,  Feridun Karakaya Sahnesi’nde düzenlenen gecede,  BEYFAD GSK’nün Diyarbakır, Artvin, Hemşin, Trabzon Yörelerine ait, Anadolu’nun bütün renklerini sahneye taşıdığı muhteşem gösterisi beğeniyle izlendi.

Geceye katılımın yoğun olduğu programda: Anadoluhisarı Turizm Kalkındırma Derneği Başkanı Mustafa Babuz, Beykoz Rizeliler Dernek Başkanı Mikail Akyıldız, Gündoğdu Nene Hatun Ortaokulu Müdürü Mehmet Coşkun,  Beykozlu bazı muhtarlar ve çok sayıda sanatsever salonu hınca hınç doldururken, geçtiğimiz yıl vefat eden Beykoz’un değerlerinden olan Merhum Şenol Şentürk hocanın grubu Rüzgar Topukluları da oradaydı.

Aylardır gerçekleştirilen çalışmaların meyvesinin alındığı gece İstiklal Marşı’mızın okunması ile başladı.

BEYFAD GSK (Beykoz Folklor Araştırma Derneği Gençlik Spor Kulübü )Halk Oyunları topluluğunda emek veren hocalar:  Mukuşa Yılmaz, Muhuttin Atagün, Alaattin Kılıç, Muhammet Eren, Mahmut Aydın, Ekrem Kurtuluş ve Ali Tosun  oldular.

Mukuşa YILMAZ:

Dernek yönetimi adına Mukuşa Yılmaz söz aldı. Yılmaz konuşmasının başında dans çalışmaları için yer gösteren Rizeliler Derneği Başkanı Mikail Akyıldız’a ve Gündoğdu Nene Hatun Ortaokulu Müdürü Mehmet Coşkun’a kendisi ve de arkadaşları adına teşekkürlerini sundu. Mukuşa Yılmaz konuşmasının devamında ise şöyle konuştu: “Derneğimiz 2008 yılında Nisan ayında kuruldu. Bu sene tam 11. Yılımızdayız. Ama görüyorum ki Beykoz’da STK’lar olsun, Beykoz protokolü olsun,  bunun içine belediye var, kaymakamlık var, ilçe milli eğitim müdürü var, ilçe spor başkanı var, halk eğitim müdürü var… Bize hiçbir zaman destek olmadılar.  Bu akşam ki yapacağımız bütün gösterileri ve etkinlikleri hiçbir kimseden destek almadan sahneye çıkacak arkadaşlarımızlar başardık. Bu yüzden huzurlarınızda tüm dansçı arkadaşlarımıza teşekkür ediyor iyi eğlenceler diliyorum.”

Halk danslarının sergilendiği muhteşem gecede Tulum çalarak herkesi büyüleyen Filiz İlkay Balta,

ve yine diğer bir büyüleyen de sazıyla-sözüyle Türk Halk Müziği sanatçısı salonda bulunan tüm izleyenleri mest etti.

Sunumlarıyla geceyi sunan Melek Kuru ve Ali Şahin, ünlü şairlerimize ait şiir dinletisi ve hikayeleri de izleyenler tarafından büyük bir ilgi gördü.

Şenol Şentürk’ün Rüzgar Topukluları’nın süpriz olarak Trabzon erkek ekibi sahneye çıkması ile unutulmaz gece son buldu.

1 Yorum

  1. BİZİ HİÇ BİR ZAMAN YALNIZ BIRAKMAYAN BEYKOZ UMUZUN GÜZİDE YEREL BASINI ÖZGÜN HABER E BEYFAD GSK ADINA SONSUZ TEŞEKKÜR EDERİM

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here