BEYKOZ AK PARTİ RAPORU

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in gazete ve televizyondaki programı bana yazma yolunu açtı.

Milletime konuşma ve söyleme zamanıdır.

Mart 2014″te yerel seçimler var ya.

Bir de bir önceki Belediye Başkanı Muharrem Ergül’ün AK parti’den tekrar aday adaylığına soyunması ne garip..

13,5 yıldır Beykoz’un kaderine oturan bu halef-selef belediye başkanları özel destekle yayınladıkları röportajlar, kendi yağcılarıyla yaptıkları programlar ne oluyor?..

Görülüyor ki anlatacakları, beğenilen, övünebilecekleri bir eserleri yok. Sermayeleri konuşmak…

Bütün amaçları AK Parti’nin kredisinden istifade ederek tekrar o koltuğa oturmak..

Yücel Bey, sözün ortasında “Beykoz’a hizmet için 1-2 dönem değil en az 30 yıl başkan kalabilmeli” demez mi?

Hayali projelerini sıralarken röportajcı “Halk bu projelerde var mı?” sorusuna “Halk bu işin tam ortasında. 60 yıldır Beykoz’da yaşıyorum. Halk beni iyi tanır…” demez mi?..

Beykoz halkı da bu halef-selef başkanlara “Yediler, içtiler, gezdiler, gezdirdiler..Sonunda Beykozluya: Borç, sıkıntı, asık surat ve duvarlar bıraktılar…” diyorlar…

Biri Gezgin, öbürü Bezgin, “yere bakan yürek yakan başkanlar” olarak anılacaklar… AK Partililer bu usta adamlara mahkûm edildiler.

Bu adamlar AK Parti’nin yürüyen hizmet treninin vagonunda hakkı, hukuku, sevgiyi, hizmet aşkını, birlik ve beraberliği indirdiler; tertip, dümen, hesap, ayar ve kayırma sıfatlarına; hizmet makamlarını esir ettiler…

Şimdi halef-selef oynuyorlar. İstanbul’da böyle bir emsal yok… Komedi…

Biri işe, öbürü halka küs… Ama en kuvvetli başkan aday adayları.. Bu ikisinin iktidarında baş sırdaşları vardı. İkisinin de yardımcısıydı. Hem başkan yardımcıları, hem de belediye meclis üyesi idi… AK Parti meclis üyeleri onun işaretine göre kararlara oy verirlerdi… Bu arkadaşı hepiniz bilirsiniz ki adı: Yüksel Baki’dir… Bu halef-selefin yanında oda Belediye Başkan aday adayı…

Yücel Bey’e: Beykoz’da halka yüklenen en büyük kambur olan bu rayiç bedelleri tespit komisyonunun başkanının Yüksel Baki olduğu söyleniyor. Değilse o heyetteki isimleri kamuoyuna açıklar mısınız? Sorusuna… Makul cevap veremedi.

Şimdi AK Parti Beykoz Belediye Başkanlığı için Muharrem Ergül, Yücel Çelikbilek, Yüksel Baki aday adayı. Av. Kemal Kaya’yı bu yoldaşlardan ayrı tutuyorum.

Bu bir hizmet yarışıdır. Adem Sefer sözde değil özde eşit davranmalı. Şartlar eşit olmalı. Yücel ilçe teşkilatını akraba ve taallukatlarından ayırmalı ki: adalet olsun. Bu iş önceki seçimde olduğu gibi karambole gelmemeli.

SONUÇ

Akparti Beykoz’da halef-selef ikilisiyle oy kaybetmiştir..Oyu zirveden aşağıya doğru kayıyor. Durum apaçık iken belirlenecek aday bu ivmeyi nasıl durduracak.

Ben bile merak ediyorum…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here