RTMK_ADIMLAR__3

“Beykoz Belediyesi Halk Dansları Topluluğu Ritmik Adımlar Gösterisi” İzleyicileriyle Buluştu…

RTMK_ADIMLAR_2

Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi, Ferudun Karakaya Sahnesi’nde gerçekleşen program Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Eğitmen Nejdet ÇOLAK’ın hazırladığı Trabzon yöresi halk oyunları gösterisi öncesinde yöreye ait slayt gösterisi yapıldı. Sinevizyon gösteriminde Uluslararası çocuk festivali organizasyonları ve yurtdışı festivali olan 15. Uluslararası Maceristan Folklor Festivali gösterisi, 2. Bölümünde ise “Mutfağımız” kısmı ile iki yıl içinde yapılan yöre çalışmaları ile hocaların çalışmalar esnasındaki enstantaneleri ve görüntüleri verildi.

RTMK_ADIMLAR__4

Programda ayrıca koreografisini Seda GÜRDAP’ın hazırladığı Folklorik Dans gösterisi izleyicileri ile buluştu.

Ayrıca Koreografisini Beykoz Halk Dansları Topluluğu Genel Sanat Yönetmeni Bayram YILDIZ’ın yaptığı Belediye Halk Dansları Topluluğu Çocuk Grubu Ardahan Yöresi gösterisi ve Gaziantep Yöresi’ne ait halk oyunları gösterisi, öncesinde ise yöreye ait slayt gösterimi sergilendi.

Gerçekleşen programda Nihat KAYA’ya ait Bodrum Yöresi Halk Oyunları gösterisinin ardından tüm dansçılar sahneye alındı.

FOLKLOR_bayram

Beykoz Halk Dansları Topluluğu Genel Sanat Yönetmeni Bayram YILDIZ konuşma yapmak üzere mikrofona davet edildi. YILDIZ, gerçekleştirmiş olduğu konuşmasında: “Öncelikle bize her konuda destek olan ve katkıda bulunan Belediye Başkanımız Yücel ÇELİKBİLEK’e, Nevin Başkana, Kültür Müdürlüğüne, ayrıca Beykoz Basınına, Sivil Toplum Kuruluşlarına, öğrenci velilerine, öğretmen arkadaşlarımıza geceye katıkları bu sihirli atmosfer için çok teşekkür ediyorum.”

RTMK_ADIMLAR_1

Dünyada 108 tane kültür tanımı var diyen Bayram Hoca, kendilerinin bunlardan bir tanesini sahnede tanımlamaya çalıştıklarını, Beykoz’un çocuklarına değer ve önem verildiğinde ne büyük işlere imza attıklarını ve daha büyük projeleri olduğunu ifade ederek, bu projelerin Beykoz Belediyesi tarafından desteklenmesi gerektiğini belirtti.

Daha sonra çalışmalarda emeği geçen Bayram YILDIZ, Nihat KAYA, Seda GÜRDAP, Necdet ÇOLAK ve geceyi sunan Sevda GÜRDAP’a protokol tarafından çiçekleri verildi.

Son olarak tüm dansçılara teşekkür ve katılım belgeleri dağıtılarak gece sonlandırıldı.

Gecede Sergilenen Halk Oyunları Ekipleri:

RTMK_ADIMLAR__5

TRABZON YÖRESİ HALK OYUNLARI GÖSTERİSİ:

Eğitmen : Nejdet Çolak

Dansçılar : Elif Uzun, Büşra Tarıcan, Gözdenur Ablaş, Nurcan Çakır, Ayşegül Kurt, Gamze Nur Çolak, Tuğba Topçu, Gökçe Çakal, Cansu Tiryaki, Derya Aslan, Firidevs Kurt, Yasemin Koç, Yaren Erbay, Aleyna Destegüloğlu, Oğuzhan Özmet, Muhammed Ali Öztürk, Mert Sever, Gökhan Yıldız, Caner Çiftçi.

FOLKLORİK DANS GÖSTERİSİ:

Koreografi : Seda Gürdap

Dansçılar : Gamze Nur Çolak, Büşra Tarıcan, Dilara Ergil, Derya Aslan, Yasemin Koç, Duygu Yılmaz, Aleyna Destegüloğlu, Elif Uzun, Ayşegül Kurt, Yaren Erbay, Gökçe Çakal, Tuğba Topçu, Oğuzhan Özmet, Muhammed Ali Öztürk, Mert Sever, Caner Çitçi, Ozan Fakıoğlu.

RTMK_ADIMLAR__6

BOLU YÖRESİ HALK OYUNLARI GÖSTERİSİ:

Koreografi : Nihat Kaya

Dansçılar : Züleyha Aksoy, Ceren Turgut, Merve Evren, Selin Eryüzlü, Melike Evcin, Esra Aydın, Aybüke Destegüloğlu, Çağla Duygulu, Bigem Dibek, Nurbanu Taşçı.

GAZİANTEP YÖRESİ HALK OYUNLARI GÖSTERİSİ:

Koreografi : Bayram Yıldız

Dansçılar : Elif Uzun, Gamze Nur Çolak, Derya Aslan, Ayşegül Kurt, Aleyna Aslan, Firidevs Kurt, İnci Çelik, Yasemin Koç, Büşra Tarıcan, Gözdenur Ablaş, Nur Dilara Ergil, Tuğba Topçu, Aleyna Destegüloğlu, Gökçe Çakal, Yeşim Çakal, Cansu Tiryaki, Nurcan Çakır, Yaren Erbay.

ARDAHAN YÖRESİ HALK OYUNLARI GÖSTERİSİ:

Koreografi : Bayram Yıldız

Dansçılar : Gamze Nur Çolak, Sıla Küçüknane, Beyza Keleş, Zeynep Elitez, İrem Demirkaya, Sinem Demirkaya, Emine Zeynep Yeşiltaş, Vedade Zeynep Taylar, Nur Melisa Yeşilyurt, Burcu Şen, Nisa Çamurcu, Shirin Bonu Yusufjonova, Emine Keser, Fatma Nur Çelik, Nur Yücel, Sena Satır, Yaren Duyar, Epral Eren, Merve Nur Alaş, Melih Ahmetcanoğlu, Mahmut Karasalan, Levent Tezcan, Fatih İpek, Arda Sezgin, Kaan Kar, Buğrahan Kayan, Okan Özer, Burak Yılmaz, Rafet Ali Turgay, Ömer Faruk Deli, Furkan Çıtak.

BODRUM YÖRESİ HALK OYUNLARI GÖSTERİSİ:

Koreografi : Nihat Kaya

Dansçılar : Yaren Erbay, Yeşim Çakal, Gökçe Çakal, Tuğba Topçu, Aleyna Destegüloğlu, Cansu Tiryaki, Gözdenur Ablaş, Elif Uzun, Ayşegül Kurt, İnci Çelik, Firidevs Kurt, Gamze Nur Çolak, Büşra Tarıcan, Derya Aslan, Aleyna Aslan, Yasemin Koç, Ozan Fakıoğlu, Serdal Keser, Onur Yıldırım, Enese Eroğlu, Muhammed Ali Öztürk, Burak Satır, Berkay Ural, Furkan Tarakçı, Engin Uyar, İsmail Dilek, Yunus Emre Akyüz, Yusuf Kerem Taşçı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here