Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmenlerin onuruna özel bir program düzenledi.

İlk olarak 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda, İlçe Milli eğitim Müdürü Kazım Bozbay ve 2 Öğretmen eşliğinde Atatürk Anıtı önüne çelenk koyma töreni gerçekleşti.

Program 1 dakikalık Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşının okunması ile devam ederken, şanlı bayrağımızın göndere çekilmesi ile son buldu.

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ilçede hizmet veren öğretmenler için Anadolu Hisarı Sabancı Öğretmen Evi’nde yemekli bir program düzenledi. Programın yapıldığı salonda katılımcılar arasında Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Necla Çağlayan, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman ve MHP Beykoz Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Kurum Müdürleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler yer aldı.

Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşının okunması ile başlayan program Protokol konuşmaları ile devam etti. İlçe Kaymakamı Sayın Katırcı, Belediye Başkanı Sayın Aydın ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Bozbay günün anlam ve önemini belirten kısa birer konuşma yapmalarının ardından, 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla düzenlenen Resim, şiir ve kompozisyon dallarında yarışan ve kazananlar sahneye davet edildiler. Derece alan şiir ve kompozisyonların okunması ve resimlerde derece alan öğrencilere hediyeleri Beykoz Protokolü tarafından takdim edildi.

yemek ikramı ile devam eden 24 Kasım Öğretmenler Günü programında, Türkiye’nin dört bir yanında geleceğin mimarları öğrencilerin hayatlarını inşa edecek görevlerine yeni başlayacak olan Eğitim neferleri öğretmenlerimizin yemin töreni gerçekleşti.

Öğretmenlerin yemin töreni sonrası emekli olan öğretmenlerimiz için plaket takdimi gerçekleşti.

Bağlamasıyla ve muhteşem yorumlarıyla Paşabahçe Ahmet Ferit İnal Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Mehmet Güven Göksel ve eşi programa renk katan isimler oldular.

Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği Halk Oyunları Ekibi, İbrahim Demircioğlu’nun başkanlığında sahnede horon gösterileri ile devam ederken, yine öğrencilerin şarkı ve türküleri ile program devam etti.

Program İlçe Şube Müdürü Necla Çağlayan’ın Öğretmenler Günü pastasını kesmesi ve dağıtımı ile son buldu.

Çıkışta 24 Kasım Öğretmenler Günü anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here