Beykoz Halk Eğitim Merkezi ve Okul Aile Birliği yeni yönetimi, Beykoz yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi. İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesislerinde, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Mamur, Okul Aile Birliği yeni başkanı Osman Topuz ile Yönetimi ve ilçe yerel basın mensuplarını ağırladı.

Gerçekleşen kahvaltının ardından ilk olarak Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Mamur açılış konuşmasını yaptı.

Mustafa Mamur (Beykoz Halk Eğitim Merkezi Müdürü)

Çeşitli sebeplerden dolayı Aralık 2019 tarihinde Osman Topuz başkanlığında yeni bir yönetim oluşturuldu. Bu sene benim Halk Eğitim’de beşinci senem. Biz halk eğitim merkezi olarak kurslar açıyoruz ve açmış olduğumuz kursları da sizlerin sayesinde duyuruyoruz. Yeni bir okul aile birliği oluşturduğumuz için ve yeni bir yönetimimiz ile birlikte sizlerle bir araya geldik. İnşallah bundan sonra yine sizler bizleri çalışmalarımız anlamında halka duyurmanız gerekiyor. Kurs çeşitlerimiz artması ve bu kurslardan daha fazla vatandaşımız yararlansın diye düşünüyoruz. Bunu da sizlerle birlikte, sizlerin yapacağı haberlerle birlikte duyuracağız. Bu anlamda haberlerinizde yer almak istiyoruz ve ayrıca sizlerin her zaman yanımızda olmanızı istiyoruz. Sözü yeni yönetim kurulu başkanımız Osman Bey’ bırakıyorum.

Osman Topuz (Beykoz Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Bir. Bşk.)

Beykoz Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği Başkalığı görevine yeni geldim.  Bir talep doğrultusunda daha doğrusu sanatımızın verdiği yönümüzün de buna katkısı var. Okul aile birliğinde hizmet vermek ve Beykoz’da ses getirmek istedik, istiyoruz. Bunu da ancak siz yerel basın sayesinde yapacağız.  Şahsım adına Beykoz basında herkese eşit olarak davranacağımın buradan sözünü veriyorum.

Yeni yönetim olarak çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız. Beykoz Belediyesinden isteklerimiz var. Başkan yardımcılarından isteklerimiz var. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile iletişim halindeyiz, Kendileri ile görüşüyoruz. Çok güzel çalışmalarımız olacak. Çalışmalarımız doğrultusunda hocalarımızı da yönetilmesi aldık. Bu anlamda daha önce yapılmayan bir şeyi yapmış olduk. Hocalarımız ile beraber yürümeliyiz, neler yapmamız gerektiğini onlardan öğrenmeliyiz. Mesela kooperatifleşme yönünde iyi bir adım atacağız. Belediyenin dükkanlarından yerler tahsis edeceğiz, ürettiklerimizi, kursiyerlerimizin ürettikleri ürünleri satabilmek doğrultusunda çalışmalarımız olacak. Beykoz Halk Eğitimi Merkezi’nde Aralık 2019 tarihi itibariyle 2019 – 2020 Eğitim Öğretim Yılında 40 Okuma Yazma, 98 Mesleki ve Teknik Kurs, 48 Sosyal ve Kültürel kurs açılmıştır. Müdürümüz ile de bu konularda istişare ediyoruz. Daha iyi işler yapacağımıza inanıyoruz, mücadelemize devam edeceğiz. Bu anlamda siz basın mensubu arkadaşlarımızın desteğine ihtiyacımız var. Yanımızda olacağımızı biliyoruz. Geldiğiniz için tekrar teşekkür ediyorum.

Program daha sonra soru-cevap şeklinde devam etti.

Toplantı sonunda toplu hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Beykoz Halk Eğitimi Merkezi

Okul Aile Birliği Yönetimi:

  1. Osman TOPUZ
  2. İbrahim BAŞLANTI
  3. İlker GÜNER
  4. Faruk ÜNAL
  5. Kemalettin ERKAN
  6. Cüneyt YALVAÇ
  7. Jale GÜLTEKİN
  8. Gülhan ÇELİK
  9. Kadriye KARACA
  10. Tuncay ÜNDE

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here