BEYKOZ İÇİN BİRLİK OLALIM
Beykoz’da Siyaset Kazanı alabildiğince kaynıyor. Anket yayınlayanlar, adayları kıyaslayanlar. Ağzı olan konuşuyor. Ama ” söz uçar yazı kalır”. En iyi anket seçimdir. Karar vericilerin isabetli adaylar belirlemelerini dilerim.

Ne adayım, ne de seçim gailem var. Temennim iyi adayların birbiriyle yarışmalarıdır.

Beykoz’da ilçe ölçeğinde bir süre siyasetin üst noktalarında bulundum. Ömrüm bu oluşumları kıyaslamakla, gözlemlemekle geçti.

Ülkemi yöneten kadroları en iyi tanıyanlardan biriyim. 14 yıldır Beykoz’u yöneten aktörleri ruh halleriyle bilirim.

“Herkes duyacak bilecek, Saklanmaz gayri bu gerçek.
Yaprak yaprak, çiçek çiçek, Hak yol İslam yazacağız.”

Şiirleriyle büyüdük. Beykoz’da bu şiiri söyleyerek büyüyenler belediyeyi idare ettiler. Halka bekleneni, umulanı vermedikleri gibi hizmet de üretemediler.

Lafla peynir gemisi yürümüyor. Beykoz halkının bir kısmı bunlardan darbe yedi. Karşılığını seçimde verecekler. Bunun farkına varanlar “özel proje alanı diyerek” Beykoz’un en büyük mahallelerini seçimden sonra kasap masasına yatıracaklar.

SİYASETTE GÜVEN
Siyasette en büyük sermaye güvendir. Bu güveni Sn. Muharrem Ergül ve Sn. Yücel Çelikbilek kaybetti.

Zorlanmaya gerek yok. Bu iki arkadaşı Beykoz’a hediye eden Sn. Ahmet Hulusi Batu’da bu güveni kaybetti.

Beykoz’da 2004 ile 2009’da ki Belediye Başkanlığı seçimlerinde CHP adayı olan Sn. Alaaddin Köseler oyunu arttırarak seçimi kaybetti. Bilhassa son seçimlerde çok az bir farkla kaybetti. O zamanki CHP örgütünün dikkatsizliği yenilgiyi getirdi.

Bu seçimlerde Ak Parti tutarlı, halka güven verebilecek, eli, ayağı, gözü oynamayacak bir adayla halkın karşısına çıkarsa; seçimi kazanabilir.

Kafaları kuma sokarak olaya bakanlar; gelecek dalgalara hazır olamazlar. Doğru tektir ve meydandadır.

Milletin parasıyla Beykoz’un her tarafına asılan -şimdiki başkanın posterleri- artık halkta heyecan, aşk ve sempati uyandırmıyor. Bilakis şahsında Ak Parti’ye oy kaybettiriyor.

Zamanı zorlamadan, adayların belirlenerek, milletin tercihine işi bırakmak zamanı.

Cumartesi, Pazar günleri Çavuşbaşı mahallelerini gezdim. Oradaki dostların evleri ve yerleri ile ilgili tereddütlerini dinledim. Artık milletin kulağına kar suyu kaçırtıldı. Millet ne olacağını bilmiyor.

MİLLET SANA NİYE İNANSIN
Millet kime kanacak. Beykoz belediyesi ile büyük bir hesaplaşma olacağı belli. Görünen köy tarif istemez.

Belediye yönetimi vurdumduymaz insanların elinde geçerse hiç iyi olmaz. El ağrısı ele seyran. Tok acın halinden anlamaz. Bu idareciler şimdi zengin.

Belirlenen rayiç bedeller “özel proje alanı” diye durduruldu. Halka gönderilseydi. Görele Mahallesindeki olayların Beykoz Belediyesi’nde olmayacağını kim söyleyebilir.

Beykoz’daki mülkiyet sorunu ortadadır. Tapu alan(!) vatandaşlara taksitler bomba gibi. Yakında evlerine düşecek.

BİRLİK ZAMANI
Bilhassa son 10 yıldır belediyenin yanlışlıklarını perdeleyen bir kısım basın mensubu arkadaşlar: Artık yaşadıkları, birlikte oldukları insanlar ve çevre adına objektif davranmaya davet ediyorum. Beykoz’un imar ve şehirleşme adına ne kadar geri bırakıldığı bellidir.

Beykoz’a yeni bir heyecan verecek vizyon ve misyon gelmesi için birlik zamanıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here