Beykoz Kent Konseyi 4. Dönem Olağan Genel Kurulu gerçekleşti.

Gergin geçen Olağan Genel Kurul sorası tek aday kalan AK Parti Beykoz Belediye Meclis Üyesi Sadullah Kabahasanoğlu,yapılan açık oylama sonrasında yeni Beykoz Kent Konseyi  4. Dönem Başkanı seçildi.

Beykoz Kent Konseyi’nin, Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde yapılan 4. Dönem Olağan Genel Kuruluna: Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Başkan Yardımcıları, Kent Konseyi Üyeleri, STK temsilcileri ve Siyasi partiler katılım gösterdiler.

Program,  Atatürk, silah arkadaşları ve şehitler için yapılan saygı duruşu ile başladı.

Divan Üyeleri Seçildi

Divan Başkanlığına Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam ve Divan üyelerinin seçilmesi sonrası gerçekleşen Kent Konseyi 4. Dönem Olağan Genel Kurulu açık oylama ile yapıldı.

Programda önceki dönem Kent Konseyinin gerçekleştirmiş oldukları faaliyetleri gösterildi.

Adaylar Belli Oldu

Kent Konseyi 4. Dönem Olağan Genel Kurulu’nda Başkanlık için, AK Parti Beykoz Belediye Meclis Üyesi Sadullah Kabahasanoğlu, İYİ Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Bilgehan Murat Miniç, Beykoz Trakyalılar Derneği Başkanı Sacit Kaya ve Muammer Koç aday olan isimler oldu.

Miniç, Kaya ve Koç Adaylıktan Çekildiler

Başkanlık seçiminin açık oylama ile yapılacağının açıklanması üzerine, Aday Bilgehan Murat Miniç adayların kendilerini tanıtmaları gerektiğini söyledi. Divan Başkanı Fatih Sağlam ve katılımcılar arasında seslerin yükselmesi ve daha sonra TÜGVA Beykoz İlçe Başkanı Ekrem Tuncer ile Kongreye katılan bir üye arasında küçük bir tartışma yaşandı. Sacit Kaya ve Muammer Koç adaylıktan çekilirken, Bilgehan Murat Miniç ise kurulu protesto ederek adaylığını da geri çekerek salonu terk etti.

Yeni Başkan Sadullah Kabahasanoğlu

Devam eden Olağan Genel Kurul sorası tek aday kalan AK Parti Beykoz Belediye Meclis Üyesi Sadullah Kabahasanoğlu, yapılan açık oylama sonrasında 130 oy ile yeni Beykoz Kent Konseyi 4. Dönem Başkanı seçildi.

Murat Aydın (Beykoz Belediye Başkanı)

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın konrede yapmış olduğu kısa konuşmasında geçmiş dönemlerde görev almış emek vermiş başkan ve üyelere teşekkür ederken, yeni seçilen Başkan Sadullah Kabahasanoğlu’da hayırlı olsun diyerek çalışmalarında başarılar diledi.

Program plaket takdimi ile son buldu

Genel Kurul Üyelerinin oylarıyla Beykoz Kent Konseyi Yürütme Kuruluna ise şu isimler seçildi:

Sedat Altun, Büşra Musaak, Süleyman Çalık, Prof. Dr. Baki Aksu, Eda Seskir, Ekrem Tuncer, Prof. Dr. Salih Pınar

Yedekler: Binnur Elmacı, Mikail Akyıldız, Ali Kemal Kılıç, Taner Mert, Mustafa Babuz, Mustafa Yıldız, Abdullah Yümsel

 

 

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here