İstanbul’un en uzun sahil şeridine sahip ilçesi Beykoz’da denetim artık bisikletli zabıta ekipleriyle sağlanıyor. Bisikletli zabıta ekipleri sahil boyu yollarda, parklarda, mesire alanlarında vatandaşın huzuru için çalışıyor.

Beykoz’un sahillerinde denetim artık bisikletli zabıta ekipleri tarafından sağlanıyor. Beykozlular bisikletli zabıta ekipleri sayesinde huzurlu, güvenli bir şekilde eşsiz manzara ve sahilin tadını çıkarıyor. Kaymakamlık işbirliğiyle harekete geçen bisikletli zabıta ekiplerinden vatandaşlar da oldukça memnun. Bisiklet yollarının kontrolü, sahilde gezen vatandaşların huzuru için öğleden sonra 15.00 ile gece yarısı 23.30 saatleri arası görev yapan bisikletli zabıta ekipleri görev saatlerinin sonunda yerlerini diğer zabıta ekiplerine teslim ediyor. Bisikletli zabıtalar her gün Çubuklu-Merkez sahili boyunca 15.00 – 23.30 saatleri arasında halkın huzurunu ve güvenliğini sağlamak için devriye geziyor.

Beykoz Belediyesi zabıtalarından Hayri Ova: “Burada vatandaşların huzuru, güvenliği ve esenliğini sağlayarak ailecek rahat bir şekilde dinlenmelerine yardımcı oluyoruz. Sahillerde oltacı vatandaşlarımız var. Balık tutuyorlar. Burada spor yapmak isteyen ya da ailesiyle birlikte aktivite yapmak isteyen vatandaşlarımıza karşı daha dikkatli olmaları hususunda kendilerini uyarıyoruz, ikaz ediyoruz. Sahillerde hiçbir şekilde seyyar faaliyet olmaması hususuna dikkat ediyoruz. Vatandaşlarımızın rahat ve huzurlu bir şekilde burada dinlenmeleri, aktivite yapabilmeleri hususunda elimizden gelen her şeyi yapmaya gayret ediyoruz. Beykoz Belediyesi Zabıtası olarak bu konu bizim için çok önemli ve hassas bir konu. Çünkü her şey Beykoz halkı için” ifadelerini kullandı.

Zabıtalar sahil boyu yollarda, parklarda, mesire alanlarında sosyal yaşamı olumsuz etkileyen kişi ve unsurlara karşı görev yapıyor. Trafikte motorlu ekipler, sahillerde ise bisikletli ekiplerle her daim görev yapan zabıtalar sayesinde Beykozlular daha huzurlu ziyaretçiler daha mutlu.

Sahil şeridinde çeşitli aktivitelerle zaman geçiren vatandaşlardan Ali Yol, “Belediyeyi yaptığı uygulama için tebrik ediyorum. Seyyarlar engellendikten sonra burada arkadaşlarla artık rahatça oturuyor, muhabbet ediyoruz ” ifadelerini kullandı.

Haber ve Fotoğraf: Beykoz Belediyesi

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here