Beykoz Vakfı yeni Yönetimi, Adem Çalışkan Başkanlığında faaliyetlerini Beykoz Yerel Basın mensuplarıyla paylaştı.

Kahvaltılı olarak gerçekleşen toplantıya: Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Vakıf Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Gerçekleşen toplantı sonrası Beykoz Vakfı binası basına tanıtılırken tek tek yapılan çalışmalar aktarıldı.

Beykoz Vakfına kazandırılan engelli asansörü sayesinde engelli vatandaşların Vakıfta gerçekleşecek olan her türlü etkinliğe katılacak olmaları ise engellerin ortadan kaldırılması yönünde en dikkat çekici detaylardan biri oldu.

Vakıf binası gezilirken Beykoz Halk Eğitimi Merkezi kurslarından İlknur Tabak hocanın ve öğrencilerinin

yağlı boya

ve değişik bir kompozisyon olan parmak izinden yapılan resim sergisi,

alt fuaye de ise ve kırk yama sergisi gezildi.

Vakıfta tiyatro salonunda ise Beykoz Vakfı Tiyatro Eğitmeni Göksel Arslan ve Halk Dansları Eğitmeni Yasemin Başlantı ile çocukların tiyatro çalışmaları yine Vakıf binasında ki güzel çalışmalardan bir tanesi oldu.

Beykoz Vakfı basın açıklaması metnini aynen yayımlıyoruz.

Kıymetli Basın Mensupları,

Boğaziçi’nin nadide ilçesi Beykoz’un gelecek nesillerine yön verme ve yarınlarını ihdas etmede mihmandar olan Beykoz Vakfımızın 17 Şubat 2019’da düzenlenen genel kuruluyla seçilen yeni yönetimi olarak sizlerle değerlendirme toplantısında biraradayız.

Bildiğiniz üzere 17 Şubat’ta bazı küçük değişiklikler yaptık ve yolumuza devam ediyoruz.

Geçen iki yıllık sürede vakfımız tepeden tırnağa tadilat ve yenileme çalışmalarının sürmesi nedeniyle pek sık bir araya gelemedik.

Huzurun ve sükûnetin adeta vücut bulduğu ilçemizin çatı örgütü olan Beykoz Vakfı’nda Beykozlulara hizmet etmek bizim için çok büyük bir ayrıcalık.

Beykoz’un çok önemli bir parçası olan sizlerden aldığımız güçle, Boğaziçi’nin bu kadim kentinin adına yaraşır çalışmalarımızın kesintisiz ve eksiksiz sürmesi için gayretle, azimle çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz.

Geleneğimizden aldığımız terbiye, ahlak ve feraseti, başarı ve özgüvenle harmanlamak, Beykozluluk bilinci ve kentlilik şuuru oluşturmak evlatlarımıza bırakacağımız hazine değerinde bir teminattır. Sosyal, kültürel, tarihi, etnik ve özgün mirasına her daim sahip çıkacağımız ilçemiz için dertlenen, düşünen, çözüm üreten, emek veren ve katkı sunan sorumluluk bilinciyle hareket edeceğiz.

Yediden yetmişe herkesin katılabildiği yağlı boya, kırkyama, tezhip ve süsleme, okuma yazma, Türk Sanat Musikisi, tiyatro, halk oyunları, ilkyardım gibi birçok branşı barındıran ve 2 yıldır tamamen ücretsiz olan kurslarımızı sürdüreceğiz.

Beykoz Vakfı, sadece kültür sanat odaklı bir kuruluş olmanın ötesinde artık Beykoz’un süregelen meselelerine duyarlı, gerektiğinde kamuoyu yoklamalarıyla toplumun nabzını tutan, yönlendiren ve söz söyleyen Beykoz’un çatı Sivil Toplum Kuruluşu olacaktır.

Özel ve tüzel konularda ilgili uzmanlar ve yetkilileri davet ederek düzenleyeceğimiz seminer, panel ve sempozyumlarla çeşitli konularda yeni fikirlerin oluşması ve irdelenmesine öncülük edeceğiz. Aktüel konular üzerine düşüncelerin beyan edileceği ve konuşulacağı toplantılar ve sohbetler gerçekleştireceğiz. Beykozlu olup gerçekten ihtiyaç sahibi ve başarılı olacağına inandığımız öğrencilerimize imkanlarımız ölçüsünde gereken destek sağlanacaktır.

Nesillere ilham vermesini temenni ettiğimiz çalışmalarımızın, Beykoz’un tüm kurum ve kuruluşlarıyla uyum içinde sürmesini, örnek olmasını ve kıymetinin katlanarak artmasını diliyoruz.

Siz değerli basın mensuplarımızı da yapacağımız çalışmalarda yanımızda görmek bizlere güç katacaktır.

İyi yetiştirilmiş bireyler bu dünyaya bırakılmış en güzel mirastır…

BEYKOZ VAKFI

 

1 Yorum

  1. Valla pek anlamıyorum o beykoz vakfında kurucu üye olmak icin emek verdik maddi destek verdin baskan değişiyor müdür atanıyor hayırlı olsunda lütfen bizlerede haber mesaj atılırsa bilgimiz olur sonra pişman olmayın

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here