Yeşilay Beykoz Şubesi, madde bağımlılığıyla mücadele etmek amacıyla gerçek hikâyelerden derlenerek hazırlanan ‘Etme’ adlı tiyatro oyununu gençlerle buluşturdu.

Geçtiğimiz yıl, Beykoz Belediyesi, Beykoz Kent Konseyi ve Yeşilay Beykoz Şubesi iş birliğiyle madde bağımlılığıyla mücadele etmek amacıyla gerçek hikâyelerden derlenerek hazırlanan ‘Etme’ adlı tiyatro oyunu 10 bin gence ulaşmıştı. 7 Mart Yeşilay Haftası dolayısıyla 5 Mart 2018 Pazartesi günü, Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde,  Anadoluhisarı Ticaret Lisesi’nin katılımı ile “ETME” adlı tiyatro oyunu bu yıl da sergilendi.

programa başta Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Yeşilay Beykoz Şube Başkanı Nejla Sümer, Beykoz Kent Konseyi Başkanı Emin Yavuz, Yeşilay Denetim Komisyon Başkanı Selda Selimoğlu, Beykoz Polis Hizmetleri Geliştirme ve Destekleme Derneği Başkanı Birzat Mermer, Beykoz Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyelerinden Arzu Tamer, Öğrenci ve öğretmenler katıldı.

Programda ilk olarak Yeşilay Beykoz Şube Başkanı Nejla Sümer söz aldı. Yeşilay Beykoz şubesi olarak uyuşturucu başta olmak üzere her türlü kötü alışkanlıklara karşı mücadele çalışmaları yaptıklarını, bu anlamda bilgilendirme broşürleri hazırlattıklarını belirten Necla Sümer, “Broşürleri lütfen atmayınız. Siz gençleri madde bağımlılıkları hakkında bilinçlendirmek adına bu broşürleri hazırladık. Lütfen broşürleri okuyunuz!” diyerek tüm katılımcılara teşekkür etti.

Nejla Sümer’den sonra Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı söz aldı. Kaymakam Katırcı, madde bağımlılığının ne kadar üzücü olduğunu ifade ederken hükümetin kapalı alanlarda sigara yasağını getirmesinin bu anlamda çok iyi bir çalışma olduğunu belirtti. Fakat sigara yasağının ardından gençlerin nargile içimine yöneldiğinin bunun sigaradan daha da zararlı olduğunu söyledi. Bir nargile seansında çekilen dumanın hacmi 50 sigaraya eşit olduğuna da dikkat çekerek Beykoz Yeşilay Şubesi’nin gerçekleştirmiş oldukları etkinlik için emek veren herkese teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

ardından, Anadoluhisarı Ticaret Lisesi’nin katılımı ile “ETME” adlı tiyatro oyunu sergilendi.

Program toplu hatıra fotoğrafı çekilmesi ile son buldu.

1-7 Mart, haftası boyunca düzenlenecek etkinlikler hakkında şu bilgileri verildi:

  • Beykoz protokolü ziyaret edilip hafta hakkında bilgi verilecek,
  • Okullardaki seminerlerimiz devam edecek,
  • Çeşitli noktalarda stantlarımız açılacak,
  • 4 Mart Pazar günü İstanbul genelinde bisiklet turu düzenlenecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here