Mardin’de bir okulda öğretmenlik yapan Sevinç Öğretmenin sosyal medyada “Okuluma Kütüphane Kurmak İstiyorum” paylaşımına duyarsız kalamayan Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı önderliğinde, BEDES başkanı Gülay Demirel, Beykoz Tapu Müdür Yardımcısı Aysun Öztürk, Beykoz Sosyal Yardımlaşma Vakfı Başkanı Selim Safi, Beykoz Gençlik Spor Müdürü Bülent Küçük ile Beykoz Kültür Müdürü ve TED Koleji’nin katkıları sonucunda Beykoz’dan uzanan eller ile Mardin’de o istenen Kütüphane kuruldu ve açılışı gerçekleşti.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve BEDES Başkanı Gülay Demirel’in sosyal medyada paylaşmış olduğu duygularını fotoğrafları ile aynen aktarıyoruz.

Ahmet KATIRCI (Beykoz Kaymakamı)

“Mardin’den Sevinç öğretmenin Facebook’de ‘Okuluma Kütüphane Kurmak İstiyorum’ paylaşımı ile başlayan ve bugün Mevlana ÇPL ve Evliya Çelebi MTAL’inde iki kütüphane ve bir müzik odası açılışı ile amacına ulaşan kampanyamızın sonunda açılış için Mardin de idik. Beykoz Kaymakamlığı olarak öncülük ettiğimiz kampanyada ilk günden beri büyük bir özveri ve fedakarlıkla çalışan BEDES’imizin başkanı Gülay Demirel ve onun meleklerine, Acarkent TED Kolejine, Beykoz Doğa Kolejine, Tapu Müdür Yardımcımız Aysun Öztürk’e, Vakıf Müdürümüz Selim Safi ve Polisimiz Ali Kılıç’a ve Beykoz Belediye Kültür Müdürüne çok teşekkür ediyorum. Sevinç hocama başından beri destek olan İki okulumuzun Müdürleri ve müdür yardımcıları ile Betül, Sevgi, Salih, Sevinç ve Süleyman öğretmenlere katkıları ve güzel ev sahiplikleri için çok teşekkürler.”

Gülay DEMİREL (CHP Beykoz Meclis Üyesi)

“Mardin’de oluşumuna katkı verdiğimiz kütüphanelerin ve müzik sınıfının açılışı aslında Sevinç öğretmenin Mardin’den Beykoz’a ektiği sevgi tohumlarının bir ürünüydü. Beykoz sel oldu aktı Mardin’e. Yetmedi bu sele Almanya dan sevgili Birol Kaplan kapıldı. Tuttu elimizden. Birleşti tüm kalpler bu güzel kentte … orada bir köy var uzakta gitmesekte gelmesekte o köy bizim köyümüzdür. Emeği geçen başta Beykoz kaymakamımız Sayın Ahmet Katırcı olmak üzere herkese çok çok teşekkür ederiz. İyi ki varsınız..”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here