GRESUNPANCARMHP_3

Beykozlu Giresunlular’ın Pancar Çorbası konuğu MHP Beykoz oldu

Beykozlu Giresunlular Derneğinin Pancar Çorbası Fikir Kulübü etkinliği devam ediyor. Bu hafta 13.’sü yapılan gecenin siyasi konuğu ve konuşmacısı MHP Beykoz İlçe Teşkilatı ve Başkanı Ali Emanet’ti.

GRESUNPANCARMHP_5

Katılımcıların pancar çorbası ve mısır ekmeği ile yoğurt yemesinden sonra, gecenin Fikir Kulübü etkinliğine geçildi. Dernek sekreteri İsmail Hakkı Öztürk gecenin konsepti ile ilgili katılımcılara geniş bilgiler verdikten sonra selamlama konuşması için Dernek Başkanı Hasan Karakaya’yı mikrofona davet etti.

GRESUNPANCARMHP_2

Hasan KARAKAYA (Beykoz Giresunlular Dernek Başkanı):

Başkan Karakaya yaptığı konuşma da misafirlerine hoş geldiniz dedikten sonra, derneklerinin aslında başka çalışma ve etkinliklerinin de olduğunu ifade etti. Karakaya sözlerini şöyle sürdürdü. ” Değerli hemşehrilerim, değerli misafirlerimiz, bu geceyle ilgili detaylı bilgileri İsmail bey zaten verdi. Ancak bizim etkinliğimiz sadece bu değil, daha önceki gün Kadın Kollarımız burada 40 bayanı bir araya getirerek hem sohbet ettiler hem de okuma günü düzenlediler. Ayrıca çeşitli kurs çalışmalarımız var. Çok yakın tarihte folklor kursumuz başlıyor. Hemen ardından iletişim ve diksiyon kurslarımız devreye girecek” dedi.

Kürsüye davet edilen gecenin konuğu MHP İlçe Başkanı Ali Emanet konuşmasına kendisinin de bir dönem Beykozlu Giresunlular Derneğinde görev yaptığını, o dönem beraber çalıştığı ve şimdi rahmetli olan Dr. Mehmet Tellioğlu ve Ahmet Kuruderi’ye rahmet dilekleriyle başladı.

GRESUNPANCARMHP_4

Ali EMANET (MHP Beykoz İlçe Başkanı):

Türkiye’nin mülkiyet durumu tehlikeye gidiyor.

Ali Emanet sözlerini şöyle sürdürdü, Biz Beykoz’da siyaset yapıyoruz ve tarafız. Tehlikeli oyunlarla karşı karşıya olduğumuz bu günlerde bizim konuşmalarımız ve bakış açımız Türk Milleti tarafındadır. Biz dünyaya Beykoz’dan bakıyoruz, Beykoz’un gündeminde de 2/B sorunu var. Beykoz’da 2/B den kaynaklanan mülkiyet sorunu var ama bir başka tehlike de Türkiye Cumhuriyetinin mülkiyet durumunun tehlikeye girdiğidir. Aslında ülkenin mülkiyet sorunu varken Beykoz’da 2/B sorununu konuşmanın bir anlamı yoktur.

Bu milletin kimliğiyle kimse oynayamaz.

Başkan Ali Emanet, birileri “Ben her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldım” diyor. Bakın insanların ismi olduğu gibi milletlerinde isimleri vardır. Bir Alman “ben Almanım mı der, Almanyalıyım mı der”. Biz Türk milletiyiz ve kendimizi de öyle ifade ederiz. Bu milletin kimliği ile oynamaya kimsenin hakkı yoktur. Bu tür girişimleri engellemek hem görevimiz, hem de boynumuzun borcudur.

GRESUNPANCARMHP_1

Kürt kimliğini tanıyorum demek, kurulacak Kürt Devletini tanıyorum demektir.

Ali Emanet konuşmasının bir bölümünde katılımcılara bir harita göstererek, ileride böyle bir harita oluşacağını, Türkiye’nin doğusu ve güneydoğusunu kapsayan bir Kürt devleti kurulacağını, bunun da 154 bin Km kare bir alanı kapsayacağını ifade etti. Başkan Emanet, AKP iktidarının 10 yıldır bu milleti sefalete sürüklediğini, Türkiye’nin iç ve dış borçlarının arttığını, kamu kaynaklarının da yabancıların eline geçtiğini söyleyerek, iktidara geldiklerinde bunların hepsini tersyüz edeceklerini söyledi.

Makam araçlarını kaldıracağız.

MHP Beykoz İlçe Başkanı Ali Emanet önümüzde yerel seçimler olduğunu, bu seçimde Beykozluların MHP’yi tercih etmelerini istedi. Başkan Emanet sözlerini şöyle sürdürdü. “Biz Beykoz’u adım adım dolaşıyoruz. Diğer Derneklere de gidiyoruz. Gittiğimiz her yerde yerel seçimlerde iktidar partisine oy ve güç verilmemesini istiyoruz. Bu seçimlerde bizim göstereceğimiz adayımıza oy veriniz. Biz belediye koltuğuna MHP’li birini oturttuğumuzda müdürlerin altındaki makam araçlarını kaldıracağız. Başkana da mütevazi bir araç vereceğiz ve sadece mesai için kullanılacak. Çevre temizlik hizmetlerini de belediye bünyesinde yaptıracağız.” Dedi.

GRESUNPANCARMHP

İktidarın tüm uğraşısı Filistin, Hocalı’yı unutuyorlar.

Ali Emanet Hocalı katliamına da değinerek, iktidarın Hocalı katliamına ve Azeri kardeşlerimize gerekli desteği sağlamadığını söyledi. Ali Emanet “Ermeniler bir gecede Hocalı ‘da 650 Azeri kardeşimizi katlediyor, bu iktidar soykırım olarak bunu meclisten geçirmiyor. Bu iktidarın tüm uğraşısı varsa yoksa Filistin, Suriye” dedi.

GRESUNPANCARMHP_7

Beykoz Giresunlular Derneği Pancar Çorbası gecesine misafir olarak katılan Çavuşlu eski Belediye Başkanı, Tiyatro Yazarı Fahri Şirin’de yaptığı konuşmada, Giresun ve Doğu Karadeniz üzerine tiyatro oyunları yazdığını, Topal Osman Ağa tiyatro oyununun Giresun’da 37 bin kişi tarafından izlendiğini söyledi.

GRESUNPANCARMHP_6

Gecenin Onur Konuğu, bir dönem dernekte başkanlık yapan rahmetli Ahmet Kuruderi adına yönetiminde bulunan en yaşlı üye olan Asım Gündüz Öner’di.

Öner yaptığı konuşmada Dernek yönetiminde beraber çalıştığı ve Hakkın rahmetine kavuşan Başkan Ahmet Kuruderi ve Dr.Mehmet Tellioğlu’na katılımcılardan bir Fatiha isteyerek başladı. Oldukça duygulu olduğu gözlenen Asım Gündüz Öner, o yıllarda zor şartlar altında dernekçilik yaptıklarını, bugün daha iyi olan imkânların hemşehriler tarafından iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here