Beykoz Ahmet Mithat Efendi İlkokulu öğrencileri “Kütüphaneler Haftası” (25-30 Mart)’ı renkli bir farkındalık etkinliğiyle kutluyor, okul bahçesi ve Tarihi Beykoz Çayırı kitap sevgisiyle renkleniyor.

Ahmet Mithat Efendi İlkokulu 3/A sınıfı öğrencileri “Kütüphaneler Haftası”  dolayısıyla sınıf öğretmenleri Bayram Yıldız eşliğinde hazırladıkları “Okuyorum, Kitapla Büyüyorum” projesini hayata geçirdi.

Kitap okumanın önemine dikkat çekmek amacıyla başlatılan proje kapsamında öğrenciler kendi tasarımları olan tişörtlerle ilk olarak okul bahçesinde okuma saati düzenledi.

Öğretmenleriyle sıralarını bahçeye çıkaran çocuklar “Kitap Hayattır” “Kitap Olmadan Hayat Olmaz”, “Kitap Candır”, “Kitapta Kal Hayatta Kal” “Kitap Demek Bilgi Demektir” yazılı tişörtlerini giyerek hep birlikte kitap okudu.

Okul bahçesinde yanlarında getirdikleri kitaplarla okuyan öğrenciler arkadaşları ve veliler tarafından ilgiyle izlendi. Öğrenciler etkinliğin sonunda neşeyle hep birlikte “Kütüphanem” şarkısını söyledi.

Öğretmen Bayram Yıldız: “Kitap insanı yücelten en iyi dosttur”  

Projeyi öncülük eden Öğretmen Bayram Yıldız: “Ahmet Mithat Efendi İlkokulu’nun adında yaraşır bir etkinlik yapmak istedik. 3/A olarak kitap okuyan bir sınıfız, öğrencilerim okumanın ne kadar kıymetli olduğunun farkındalar. Bu farkındalığı Kütüphaneler Haftası’nda taçlandırmayı ve kitap okumanın önemine dikkat çekmeyi amaçladık. Öğrencilerim de keyifle iştirak ettiler. Kitap insanı yücelten en iyi dosttur. Umarım hayat yolları hep kitapla aydınlanır” dedi.

Ahmet Mithat Efendi İlkokulu 3/A sınıfı öğrencileri, kitapların sıcacık ve bilgi dolu dünyasına dikkat çekmek için 3 Nisan 2019 Çarşamba günü 11.00-12.00 saatleri arasında Tarihi Beykoz Çayırı’nda olacak.

Haber ve Fotoğraflar: Beykoz Belediyesi

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here