“Beykoz’un ARZU’su İYİ Vekil”

1
2226

Beykozluların yakından tanıdığı, Gazeteci-Yazar, gazetemizin de Köşe Yazarı Arzu BAŞLANTI, 07 Mayıs Pazartesi günü, İYİ Parti İstanbul 1. Bölge’den Milletvekili Aday Adaylığı başvurusunu, Sosyal medyadan paylaştığı şu sözlerle duyurdu;

“Cumhuriyet çağırıyor…
Cumhuriyet, kadınlarını göreve çağırıyor… Zaman o zaman.
Hiç şüphe etmedim; Ankara’da buldum kendimi. Olur ya da olmaz. Yeter ki bu memleket için en İYİsi olsun. İYİ PARTİ Genel Merkezi’nde milletvekilliği aday adaylığı başvurumu az önce tamamladım.
Sadece eleştirmek, temenni etmek ile olmaz Arzu kızım dedim. Elini taşın altına koyup Ata’nın emanetlerini aktif olarak koruma zamanı.
Hayırlısıyla inşallah!
Sevgiler!”

Özgün Haber Gazetesi olarak, Arzu BAŞLANTI’ya çıktığı bu yolda başarılar diliyoruz.

ARZU BAŞLANTI KİMDİR?

Almanya’nın Berlin şehrinde doğdu… İlköğretim ile eğitimini Beykoz’da tamamladı. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden bölüm ve fakülte birincisi olarak mezun oldu. Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisansı kazandı; hazırlık okudu. Vakıfbank’ın uzman yardımcılığı sınavını kazanınca, çalışmayı tercih etti. Bankanın Frankfurt ve Viyana şubelerinde yurt dışı görevlerde bulundu. Medya sektöründe çalışma isteği dolayısıyla istifa edip çeşitli kurumlarda gazetecilik, spikerlik, sunuculuk, röportaj teknikleri eğitimleri aldı. Muhabirlik, spikerlik, sunuculuk ve köşe yazarlığı yaptı. Halen Özgün Haber Gazetesi’nde köşe yazıları yazmaktadır.

Her zaman sanatın içinde oldu. Çeşitli müzik korolarında enstrüman ve korist/ solist olarak yer aldı. Boncuk ve cam sanatı kalfalık belgesine sahip…

Farklı sivil toplum kuruluşlarında gönüllü/üye olan Arzu Başlantı’nın SERZENİŞ isimli ve kısa öykülerden oluşan bir kitabı ve henüz yayımlanmamış bir tiyatro oyunu bulunuyor.

İyi derecede İngilizce ve Almanca biliyor.

 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here