Ülkemde bir şeyler ters gidiyor doğru yanlış birbirine karışmış durumda herkes karşısındakinden şüphelenir hale geldi bu gidişe bir dur demek gerek hayat bu şekilde yaşanmaz kimse mutluluk bulamaz bu ikilemde.

Yıllardır her şeyi devletten bekleyen halk, gittikçe sıkışan ve doğru gitmeyen yönetim biçiminden bıktı usandı. Öyle hale geldik ki, yeter. “Devlet hata yapmasın, bu gemi böyle sürülmez, bu gidiş doğru değil” diye feryat eder olduk. Oysa bizim düşündüğümüz devlet bu değildi. Halkına baba, ülkesine kalkan, geleceğe dair gücüyle kuvvetiyle haykıran bir yırtıcı aslan gibiydi. Ne oldu, babamız yoruldu mu, babalıktan vaz mı geçti? Yoksa bizim güzel ülke vatandaşına” artık başlarının çaresine baksınlar” mı diyor.

Unutmayalım, bu ülkenin insanları ülkesine ve milletine çok değer verir. Asla pes etmez, kimselere bırakmaz bu güzel memleketi. Bu ülkenin devletinin her zaman arkasında dimdik duran kanını, canını bu uğurda vermeye hazır bir milletiz biz. Devletimizi yönetenler bunu hiç unutmamalıdır. Ülke insanını sevmekten, onların geleceklerine ışık tutmaktan bir an için vaz geçmemelidir. Bizlerin seçtiği yöneticiler ülkemin tüm sorunlarına kendi öz evlatları gibi bakmalı, yanan yıkılan ormanlarımızı, talan edilen ülke topraklarının her karışında Atatürk ve silah arkadaşlarının ayak izlerinin, canlarının, kanlarının olduğunu asla göz ardı etmemelidirler.

Yönetenler koltuklarından bir gün kalkarlar ve görevleri biter, ancak koltuklarına yapışarak hiçbir iş yapmayanlar her türlü hatayı yapıp kenara çekilmeyenler, sanmayın gerçekler hasıraltı edilecek diye. Bir gün daha iyi yönetenler bizlerden kalanlara yaptıklarınızı ya da yapamadıklarınızı tek tek anlatacaklar.

Nasıl yönettiğinizi överek ya da arkanızdan pekte iyi şeyler söylemeyecekler. Yönetirken sizleri bu mevkilere getiren insanlara layık ve ülkenize karşı asıl görevlerinizi yapmakta asla vazgeçmeyin zira bu vatanı bırakacağınız ülke insanlarının içinde sizlerin de evlatları yakınları canları yaşamaya devam edecek.

Son günlerde gittikçe artan ekonomik kaos tüm ülkeyi içine çekmeye başladı. Bu durumu kolayca atlatmak ya da içinden çıkılmaz hale getirmek sizlerin elinde. Gelin yeniden düşünün geleceğe dair tekrar ve doğru planları gündeme alın.

Dinozorları koyarak çocuk parkı yapmaya değil, dinozorca harcamalara son vererek geleceğimize gençlerimize, özürlü, iş göremez, emekli, iş bulamayanlara, uyuşturucu batağına düşenlere, özellikle çağa yakışan eğitime, önem verin, gittikçe ayrışan insanları bir araya getirin.

Kısacası yüzü gülen birbirini seven ve güvenen bir ülkenin, örnek bir yönetimi ve devlet babası olduğunuzu bizlere gösterin.

Kalın sağlıcakla

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here