Muhtarlar Derneğinin 41 üyeden 35 üyenin katılım sağladığı kongrede, 17 muhtar salonu terk etti. Oylamada kullanılan oy sayısı 19 olurken zarflardan biri boş çıktı. Muhtarlar Derneği Başkanı H. Hüsnü Kolcu, oylamaya katılan 19 muhtardan 18 muhtarın oyunu alarak yeniden Muhtarlar Derneği Başkanı seçildi.

Beykoz Muhtarları Derneği Olağanüstü Genel Kurulu, İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşti. Genel kurula hemen hemen tüm muhtarlar katılırken, toplantının bir bölümünde söz alamayan birkaç muhtar ve beraberinde bazı muhtarlar olmak üzere muhtarların yarısı salonu terk etti.

Toplantının açılış konuşmasını Çiğdem Mahallesi Muhtarı Murat Erdal yaptı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Açılış ve yoklama yapıldı. Daha sonra divan kurulu seçildi. Divan başkanlığına Ozan Derviş seçilirken, divan katip üyeliklerine de Göztepe Mahalle Muhtarı Gül Bağdatlı ve Paşabahçe Mahalle Muhtarı İlkay Karababa seçildi.

Genel kurula muhtarların yanı sıra Beykoz Belediye Başkan Yardımcılarından Bünyamin Korkmaz ve Fatih Sağlam katıldı.

Toplantı sonrası ilk konuşmayı Muhtarlar Derneği Başkanı ve aynı zamanda Çubuklu Mahallesi Muhtarı Hüseyin Hüsnü Kolcu yaptı.

Kolcudan sonra Başkan Yardımcıları birer konuşma yapmaları için mikrofona davet edildi.

Fatih Sağlam (Beykoz Bel. Bşk. Yrd.)

Kongreniz hayırlara vesile olsun. Yeni göreve başlayan muhtarlarımıza başarılar dilerim. Tüm muhtarlarımızla beraber inşallah iyi çalışmalar yapacağız. Herkese teşekkür ederim.

Bünyamin Korkmaz (Beykoz Bel. Bşk. Yrd.)

Kongrenizin hayırlara vesile olmasını dilerim. Kongrenizin dernek açısından kendisini yenileyerek gelmesi anlamında önemlidir. Burada herkes hizmet amacıyla bulunuyor. Bu önümüzdeki 5 yıl boyunca tüm muhtarlarımıza başarılar diliyorum.

Muammer Aydınoğlu (Soğuksu Mahallesi Muhtarı)

“Hüsnü Muhtarımız geçen dönem son dönem görevim demişti!”

Demokratik seçilmiş muhtarların toplantısındayız ama maalesef demokratik bir şekilde de bütün derneklere ve kurumlara örnek olacak şekilde de kongre yapmamız gerekiyor, ama maalesef bazı arkadaşlar bir şekilde öğrenmiştir kongreyi ve hazırlanmıştır. Bu geçen dönemde de olmuştu. Burada şu an üye bile denilen 4 arkadaşımız var, hatta 14 taneydi. Burada ilk 5 sene önce yapılan kongrede 3 tane aday vardı. Hüsnü abimiz seçilmişti, biz 3 oyla seçimi kaybetmiştik. Bugüne kadar aldıkları bir tane kararda eleştirimiz olmadı, tüm etkinliklerine de katıldık. 10 tane kişi bu birlikten ayrıldı. Bu birlik bir anda darmadağın oldu resmen. İstifa edenler oldu. Bana kaymakamlık toplantıları mesajı geliyor ama 1 saat öncesi yapılacak toplantıdan haberim olmuyor. 5 senedir yapılan hatanın telafisi için bu kongreyi erteleyelim. Hüsnü Muhtarımız geçen dönem son dönem görevim dedi şimdi de yeni belediye binasında görev yapmak istiyorum diyor.

Hüseyin Hüsnü Kolcu (Muhtarlar Derneği Başkanı)

“Bizler örnek olmalıyız, Beykoz da seçilmiş insanlarız.”

Öncelikle kongremizin hayırlı olmasını temenni ediyorum. 31 Mart seçimlerinde 24 muhtarımız değişti. Bizler örnek olmalıyız, Beykoz da seçilmiş insanlarız. Kongremizi hemen yapmadık, muhtarlarımız henüz mazbatalarını almamışlardı. Olağanüstü kongreye gittik. Her yaptığımız hareketi dernekler masasında görüşerek yaptık. Kanun dışına hiç çıkmadık. Neden bizlere mesajla bildirim yapıldı denildi. Kongre yaparken, bir karar aldığınız zaman ya gazete ilanı ile ya mektupla ya da SMS yoluyla bildirirsiniz. Gazete ilanı versen hanginiz duyacaktı, hiç kimse duymayacaktı. Mektup yazsak yine sıkıntı, SMS yoluyla Whatsaaptan attım. 3 arkadaşın whatsaapı yok muş, onlara ulaşamamış, herkese ulaştı. Zaten biz kongre yapacağımızı işin başından beri kaç kez deklare ettik. Zaten karar defterine de SMS yoluyla yollanacağı yazılmıştır.

Daha sonra Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, Deneteme Kurulu Raporu okundu. Gelir-Gider Bütçesi okundu, oylara sunuldu ve kabul edildi. Tahmini Bütçe okundu, oylara sunuldu ve kabul edildi. Yeni Yönetim Kurulu seçimi gündemine gelindi.

Muhtarlar Söz Alamayınca Salonu Tek Ettiler…

Olağanüstü kongrede söz almak isteyen bazı muhtarlara divan tarafından oylamadan sonra söz alabilecekleri belirtilince toplantı hararetli bir tartışma ortamına döndü. Söz alamayan muhtarlar “böyle birlik olmaz, söz almadığım bir seçimde oy kullanmam doğru değildir” şeklinde ifadeler kullanarak kongreden oy kullanmadan salonu terk ettiler.

Muammer Aydınoğlu da Adaylıktan Çekilerek Salonu Terk Etti

Çubuklu Mahalle Muhtarı H. Hüsnü Kolcu ve Soğuksu Mahalle Muhtarı Muammer Aydınoğlu, Muhtarlar Derneğine aday olurken, hararetli tartışmaların yaşandığı kongrenin devamında oylamaya geçilirken Muammer Aydınoğlu Adaylıktan çekildiğini duyurdu ve muhtarlar neredeyse ikiye bölündü. Kongreye katılmış olan muhtarların yarısı Muammer Aydınoğlu da dahil oy kullanmadan salonu terk etti.

Muhtarlar Derneğinin 41 üyeden 35 üyenin katılım sağladığı kongrede, 17 muhtar salonu terk etti. Oylamada kullanılan oy sayısı 19 olurken zarflardan biri boş çıktı. Muhtarlar Derneği Başkanı H. Hüsnü kolcu oylamaya katılan 19 muhtardan 18 muhtarın oyunu alarak yeniden Muhtarlar Derneği Başkanı seçildi.

 

 

 

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here