BİSK (Beykoz Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği), yakın tarihte yapmış oldukları olağan genel kurul nedeniyle, oluşan yeni yönetim kurulu üyeleriyle birlikte geçtiğimiz günlerde Göksu Mahallesinde Tabiat Kafe’de basın açıklaması gerçekleştirdiler.

BİSK Genel Sekreteri Mustafa Babuz’un tüm katılımcılara “hoş geldiniz” diyerek sözlerine başladığı kısa bir açılış konuşmasının ardından sözü BİSK Başkanı Asım Özdemir’e bıraktı.

Asım ÖZDEMİR (BİSK Başkanı)

“Herkese sevgiyle selamlıyorum. Burada bulunma amacımız kısa bir süre önce gerçekleştirdiğimiz olağan genel kurul sonrası yerel basını bilgilendirmek, yeni yönetimi tanıştırmak ve bilgi alış-verişinde bulunmaktır. Toplantımıza katılan herkese teşekkür ederiz.”

Başkan Asım Özdemir’in konuşmasının ardından soru-cevap bölümüne geçildi.

Toplantıda okunan basın metnini aynen yayımlıyoruz.

BEYKOZ AMATÖR SPOR KULÜPLERİNİ DESTEKLEME DERNEĞİ (BİSK-1999)

BASIN AÇIKLAMASI

Değerli Basın Mensupları;

BEYKOZ AMATÖR SPOR KULÜPLERİNİ DESTEKLEME DERNEĞİ (BİSK-1999), 5. Olağan Genel Kongremizin 2.toplantı tarihi olan 01.07.2018 tarihinde  5. Olağan Genel Kurul   hazurın litesinde  bulunan 133 üyemizden 87 üyemizin imzalı katılımıyla olağan genel kurulumuz yapıldı ve Asım Özdemir  Başkanlığında  yeni yönetim kurulu üyeleri seçildı.  Olağan Genel Kurulu Son derece Demokratik bir ortamda olgun ve huzurlu bir ortamda geçti.

Dilek ve Temenniler bölümünde  konuşmalarıdan sonra söz alan   Asım Özdemir, kendilerine teveccüh gösteren tüm sayın Bisk üyelerine ve katılan misafirlere teşekkür ederek kısa bir kapanış konuşma yaptı. Konuşmasında:

1-BİSK Başkanlar Kurulu toplantıları azda olsa yapıldı,

2-Beykoz Üniversitesinde “Sporda Şiddet ve Fair Play” konu başlıklı Spor Çalıştayı yapıldı,

3-İlçemiz spor kulüplerimize Spor Bakanlığımız ve Beykoz Belediye Başkanlığımız tarafından yapılan nakdi ve malzeme yardımlarının takipçisi olarak destek sağlandı,

4-İlçemiz kulüplerimizin tesislerle ilgili yapım, bakım ve onarım çalışmalarıyla ilgili bir dosya oluşturarak Belediye Başkanımız sunduk ve asla bir kulüp ayırt etmeden özenle takipçisi olundu,

5-İ.A.S.K.F ile olan ilişkilerimizi hep üst seviyede tuttuk. Kulüplerimizin yardımcı branşlar açmalarına yol göstererek mali Devlet desteği almalarını sağladık.   Ayrıca, Kulüplerimizin İ.A.S.K. Federasyonuyla ilgili tüm çalışmalarında hep destek, tam destek sloganıyla hareket ederek Lisans, Transfer ve diğer işlerde maksimum verimliliği sağladık, Sahalarımızda  görev yapan sağlıkçılarımıza sağlık çantası ve sağlık malzemeleri temin edildi.

6-Prof.Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezinde, “Kulüp Yapılanmasında Üç Unsur”

konulu  seminer yaptık,

7-İstanbul Boğazının cazibe merkezi olan Beykoz’umuza yaraşır şekilde su sporlarına ağırlık vererek önümüzdeki dönemde de devam edecek etkinliklere programlarımızda yer ve hız verdik.

8-Spor Kulüplerimizi sık sık ziyaret ederek fikir ve görüş alış verişlerinde bulunduk, Kadın

Futbolu ile uğraşan Kulüplerimize destek verdik

9-İnsanlar yaşarken anılmalıdır ilkesinden hareketle, hasta ve yaş almış spor adamlarımızı sık sık ziyaret ettik.

10-Birliğimize Beykoz Merkezde bir yer kiralayarak düzenleyip oturulacak bir hale getirdik. Kulüplerimize maksimum düzeyde yardımcı olmayı temel fikir olarak benimseyerek, Lisans işlerini takip etmeyi bu merkezimizde gerçekleştirmelerini sağladık,

11-U-14 Beykoz İlçe Karması takımını oluşturarak İ.A.S.K.F şampiyonasına katıldık. Bilecik Osmaneli Belediyesince düzenlenen ve 8 Kulübün katılımı ile yapılan turnuvada Galatasaray ve Fenerbahçe’nin ardından 3. Olduk. Oluşturduğumuz bu karma takıma destek veren kulüp, yönetici ve teknik adamlarımıza emeklerinden dolayı teşekkür ederiz.

12-Beykoz Gençlik Hizmetleri İlçe Müdürlüğü ile ortaklaşa A Takımlar düzeyinde 15 Temmuz Şehitleri anısına ilçe karma maçı yapıldı.

-Faaliyet Programımızla ilgili olarak yaptığımız bu açıklamadan sonra İlçemizde bulunan 24’ü Futbol ve 19’u futbol dışı branşlardan  oluşan toplam 43 Kulübümüze asla hiçbir ayırım yapmadan ve değer vererek  faaliyetlerimizi gücümüz oranında sürdürmeye devam ettik ve devam edeceğiz.

-Hepinizin bildiği üzere sonuçta  bir Sivil Toplum Kuruluşu olarak spor camiasına hizmet vermekteyiz.  İyi niyet ve hizmet anlayışımız zihniyetiyle  üst makam ve mercilerle kurmuş olduğumuz samimi dostluk ilişkisi şeklinde sporun sorunlarını çözmeye azami ölçüde gayret gösterdik ve göstermekteyiz.

*Bu yolda bizlere destek veren kulüplerimize teşekkürlerimizi borç bilirken,  Demokratik bir S.T.K olarak her türlü yapıcı eleştirilere üslup ve tarzında yapıldığında tamamen açığız. Birlik beraberlik ve samimiyetle  sonuna kadar tüm spor ailesi ile iş birliği ve çalışma azmi içinde olduk ve olacağız .

* Yönetiminde bulunduğumuz BEYKOZ AMATÖR SPOR KULÜPLERİNİ DESTEKLEME DERNEĞİ (BİSK-1999) İle Spora hizmet anlayışı içinde hiç bir kimseyle kırgın olmadık ve olamayacağız bu anlayışla yeni yönetim kurulumuzlada 1 Temmuz 2018 tarihini de milad alarak spor ailesi ile birlik ve beraberlik içinde hizmet etmeye devam edeceğiz. Hizmet ve hareket alanının asla dışına çıkmadan çizgisinden hiç sapmalar yapmadan herkesle dost olarak ve eşit mesafede bulunarak faaliyetlerine  kulüp yöneticilerinin de destekleriyle siyasete alet olmadan ve Fair Play anlayışı ile  devam etmiştir ve devam edecektir.08.07.2018

Saygılarımla,

BİSK Yönetim Kurulu Adına Başkan

Asım Özdemir

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here