BOÇAY’dan “2 Nisan “Otizm Farkındalık Günü”

0
307

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü´nde, BOÇAY (Beykoz Otizmli Çocuklar ve Aileleri Yardımlaşma Derneği), her yıl Beykoz Belediyesi önünde düzenledikleri “Otizmin Farkında mısınız? 02 Nisan Dünya Otizm Günü” diyerek gerçekleştirdikleri etkinlik ile Beykozlulara seslendiler.

Gerçekleşen etkinliğe destek verenler arasında başta Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek olurken, katılımcılar arasında Beykoz STK temsilcileri, Spor Kulübü yöneticileri, Beykoz Belediye Meclis Üyeleri, Kamu Kurumundaki Müdürler, Okul müdürleri, Öğretmenler ve Öğrenciler yer aldı.

Etkinlikte BOÇAY Dernek Başkanı Bülent Taştan ve yardımcısı Pembe Toprak, bu tarz faaliyetlerin, otizme ve otizmli çocuklara gösterilen önemin tüm dünyada ve ülkemizde artmasını temenni ettiklerini belirten birer konuşma gerçekleştirirken, Otizm farkındalığını artırmak gerektiği ve erken teşhisin önemli olduğu da vurgulandı.

Günün anlam ve önemini aktarmak üzere BOÇAY Dernek Başkanı Bülent Taştan, Yönetim Kurulu Üyesi Pembe Toprak, Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Şevin Yelseli, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, günün anlam ve önemini anlatan konuşmalar gerçekleştirdiler.

Programı başından sonuna kadar Beykoz yerel basını ve FOX TV Haber Kanalı yakından takip ettiler.

Etkinlikte otizme dikkat çekmek adına herkese mavi kurdele takılırken, ‘yapamadıklarımla gör’, ‘özel eğitim olmadan, çağdaş eğitim olmaz’, ‘yapabileceklerim sınırlı ama ufkum geniş’, ‘bir gün değil, her gün ilgi görmek istiyoruz’  diyen BOÇAY yetkilileri, Mavi özel güller dağıttığı etkinlikte yine Özel Mesleki Eğitim Okulu öğrencileri tarafından hazırlanan kurabiyeler ikram edilirken, çocuklarla yüz boyama etkinlikleri gerçekleştirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here