Bugün Rüzgarlıbahçe… Yarın Tüm Beykoz…

Bu ay Beykoz Belediyesi’nin önünde Rüzgarlıbahçe sakinleri bir direnişte bulundular.
Beykoz Belediye Başkanı Yücel ÇELİKBİLEK’i protesto ettiler.

Protestonun konusu bundan 2 yıl önce Rüzgarlıbahçe’de bulunan mülkiyeti Beykoz Belediyesi’ne ait olan parsellerin satışı ile ilgili Beykoz Belediye Meclisinde alınan satış kararı.

Kararda Rüzgarlıbahçe’deki Belediye mülkiyetinde bulunan parsellerin ihale yoluyla satış kararı o dönem de bölge sakinleri tarafından tepkiyle karşılanmış dönemin Beykoz Belediye Başkanı Muharrem ERGÜL bugün olduğu gibi protesto edilmişti.

Çünkü yasa gereği yapılan ihaleye T.C vatandaşı olan herkes katılabilir. Yani Rüzgarlıbahçe’de 50 yıldır oturan vatandaşların zilliyet hakları önemsenmeksizin parası olan herhangi biri fazla parayı bastırıp ihaleyi alabilir ve 50 yıldır orada oturan vatandaş bir anda evsiz kalabilirdi.

Dönemin belediye başkanı Muharrem ERGÜL, Rüzgarlıbahçelilere “merak etmeyin evleriniz üzerinde oturanlara satılacak korkmayın, ben burada olduğum sürece aksine izin vermem” deyip halkı bir anlamda aldatmış oldu. Dönemin Rüzgarlıbahçe muhtarı Ahmet OKUMUŞ ve Rüzgarlıbahçe dernek başkanı Osman HIDIR ile 2007 de görüştüğümüzde “belediye başkanı Muharrem ERGÜL’e güveniyoruz” demişlerdi.

Muharrem ERGÜL Rüzgarlıbahçelilere söz vermişti, onların evlerini kendilerine satılmasını sağlayacaktı. Ancak o dönemin bazı AKP’li meclis üyelerinin bile imzalamadığı Rüzgarlıbahçe Mahallesi İhale satış kararını yine o dönemin CHP’li meclis üyeleri başta Erdal ÖZTÜRK olmak üzere imzalayarak ihale kararının çıkmasını sağlamışlardı.

Şimdi aradan 2 yıl geçti. Artık Muharrem ERGÜL Belediye Başkanı değil, Ahmet OKUMUŞ Muhtar değil, Osman HIDIR da Rüzgarlıbahçe dernek başkanı değil. Ama Erdal ÖZTÜRK hala CHP’nin meclis üyesi.

Bazı sivil toplum örgüt liderleri ve bazı muhtarlar kandırılabilir ama ana muhalefet partisi nasıl kandırılır? Bunun en önemli örneğini bugünlerde Rüzgarlıbahçe’!deki Belediye parsellerinin üzerinde oturanlara değil de başkalarına satılması ile ap açık görebiliyoruz.

Yani o günlerde CHP’li Sayın Erdal ÖZTÜRK’e sormuştuk: “Böyle bir satış kararının altına nasıl imza atarsınız, hatta bazı AKP’liler bile imzalamazken” diye; Erdal ÖZTÜRK’de bize övünerek, “Bu satış kararı CHP olmasaydı çıkmazdı, bu yüzden doğru yapılan şeyin arkasındayız ve Muharrem ERGÜL’ün sözlerine güveniyoruz”
diyerek CHP’nin çok önemli bir hizmet yaptığından bahsetmiştir.

Sevgili Erdal ÖZTÜRK’e soruyorum;
“Ey Erdal ÖZTÜRK, o dönem öve öve bitiremediğin ve CHP olarak tam kadro imza attığınız bu kararın arkasında hala duruyor musun?

Eğer cevabın “Evet” ise bu kararını gidip Rüzgarlıbahçe’deki kahvelerde de anlatır mısın? Halkı bilgilendirme anlamında…

Eğer cevabın “Hayır” ise
Çık milletin önüne (özellikle Rüzgarlıbahçe Halkına) özür dile.

Özür dilemek erdemliliktir. Herkes yanlış yapabilir. Önemli olan yanlışlardan ders alıp tekrarlamamaktır.

Sevgili Muharrem ERGÜL,
hani söz vermiştin Rüzgarlıbahçeliler’e…
Hani bazı sözler yazılı kararlardan daha önemliydi.

Şimdi senin 2 yıl önce verdiğin söz mü doğruydu, yoksa bugün Rüzgarlıbahçeli’nin içine düştüğü durum mu?..

Sayın Yücel ÇELİKBİLEK’in yasal olarak
yapabileceği hiç bir şey yoktur. Sadece yasaları uygulayacaktır, buna mecburdur.

CHP’lilerin yapacağı şey de şapkalarını önlerine koyup düşünmeleridir.

Muharrem ERGÜL’ün ise yapacağı hiçbir şey yok, o zaten yapacağını 2 sene önce yaptı
Geçmiş Olsun…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here