2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı Okul Sporları Faaliyetleri kapsamında 25.02.2019 salı günü başlayan ve  28.02.2019 perşembe saat 15.00 da finali yapılan Satranç İlçe Şenliklerine 34 okul, 208 öğrenci ile 4 kategoride  Şehit Ömer Halisdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Spor Salonun da yapılmıştır. Şenliklerde 20 özel eğitim öğrencimize de mücadele etme hakkı verildi. 

Ödül Törenine Beykoz Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Bülent KÜÇÜK, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım BOZBAY, Eğitim Bir Sen İlçe Başkanı Bayram ATAKOĞLU, birçok okul müdürü, aileler, öğretmenler ve çok sayıda sporcu öğrencimiz katıldı.

Beykoz Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Bülent KÜÇÜK konuşmasında;

Çocuklarda zeka gelişiminin en yoğun olduğu dönem 3–11 yaş aralığı olup bu dönemlerde beyin gelişimine çok dikkat edilmelidir.

Ancak çocukların çok küçük olduğu bu yaş grubunda yapabileceği zihinsel aktiviteler bir hayli kısıtlıdır.

Genel tavsiyeler lego yapımı, eğitici oyuncaklar, çizgi filmler vs. çocukların beyinlerini geliştirmede çok da etkili değildir.

Zihin gelişimi için beyni zorlamak gerekir, işte satrancın önemi burada ortaya çıkar. Matematik bilimi de zeka gelişimine destek olan kıymetli bir eğitimdir.
Beykoz’da yine bir İLK’i gerçekleştirerek bütün kategorilerde katılımın sağlandığı Satranç Şenliğimizde emeği geçen komite üyelerimize, bize ev sahipliği yapan okul idaremize, Beykoz Belediyesine, malzeme desteği sunan resmi ve özel okullarımıza ve son olarak Şenliklere katılan tüm okullarımıza teşekkür eder dereceye giren öğrencilerimizi tebrik ederim diyerek sözlerine son verdi.

Başarılı Olan Sporcular

Takım 
Gençler Kategorisi

1.Nun Okulları
2.Şehit Ömer Halisdemir MTAL
3.Paşabahçe Ferit İnal Anadolu Lisesi

Takım
Yıldızlar

1.Şehit Er Ersin Güner Ortaokulu
2.Şehit Hasan Kaya Ortaokulu
3.Özel Pakkan Ortaokulu

Bireysel
Küçükler Kategorisi

1.Ayça Aslan -Soğuksu İlkokulu
2.Hamza Kerem Bellice- Halide Edip İlkokulu
3.Emir Akat – Sait Taşçıoğlu ilkokulu

Bireysel
Özel Eğitim Öğrencilerimiz (TULPARLAR)

1.Ömer Faruk Diler
2.Abdulkadir Oral
3.Burak Koç

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here