Beykoz Gençlik ve Spor İlçe Müdüründen, İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Gönülden Destek

Beykoz Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, ihtiyaç sahibi öğrencilere gönülden destek vermek ve yürekten bağlı olmak için “Askıda Kırtasiye Projesi” ni hayata geçirdiğini geçtiğimiz günlerde kamuoyuna duyurmuştu.

Halide Edip İlkokulu’na ziyaret gerçekleştiren Beykoz Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Bülent KÜÇÜK’ü okul müdürü Ünal Yavuz karşıladı.

Bülent KÜÇÜK’ü makamında ağırlayan Müdür Ünal Yavuz, KÜÇÜK’ün okullarına gerçekleştirmiş oldukları ziyaretten duydukları memnuniyeti belirtti.

KÜÇÜK, gerçekleştirdikleri okul ziyaretinde “Askıda Kırtasiye” projesinde de bahsetti. Proje kapsamında İlçedeki okullara ziyaret gerçekleştirdiklerini, tespit edilen ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere kırtasiye malzemelerini okul yönetimine teslim ettiklerini aktardı.

Okul müdürü Ünal YAVUZ ise projenin çok anlamlı ve başarılı bir çalışma olduğunu, ufak gibi gözükse de bir kalemin, silginin, defterin, boya kalemlerinin ihtiyaç sahibi bir aile için çok değerli olduğunu, bir çocuğun geleceğine adeta ışık olduğunu ifade ederek İlçe Spor Müdürü Bülent KÜÇÜK’e teşekkür etti.

Çaylar eşliğinde yapılan sohbet sonrası Spor Müdürü Bülent KÜÇÜK, okuldaki ihtiyaç sahipleri için getirmiş oldukları kırtasiye malzemelerini Okul Müdürü Ünal YAVUZ’a teslim etti.

KÜÇÜK ve YAVUZ daha sonra sınıfları gezerek öğrenci ve öğretmenlere iyi dersler dilediler.  İlçe Gençlik Spor Müdürü Bülent KÜÇÜK’ün “Askıda Kırtasiye” projesi üzerine geçtiğimiz günlerde yayımladığımız haberdeki konuşmasında; “Hedefimiz; öğrenim çağında olan çocuk ve gençlerimizin, Eğitim Öğretim hayatlarında öğrenmeyi olumsuz etkileyebilecek, motivasyon kaybı yaşatabilecek, kimlik ve kişilik oluşumunda en önemli basamaklardan birisi olan özgüven duygusunu zedeleyebilecek imkansızlıklar içerisinde olan çocuklarımıza dokunabilmek ve bir takım kırtasiye ihtiyaçlarını karşılayarak kendilerini güvende ve huzurlu hissettirebilmek. Hükümetimiz ve Bakanlığımızın bu husustaki hassasiyeti tartışmasız bir gerçek, zira öğrenim çağında olan çocuklarımızın kitap materyallerinin tamamı devletimiz tarafından ücretsiz olarak karşılanmakta ve dağıtımı yapılmakta. Bizlere düşen böylesine anlamlı bir projeyi ateşleyerek tüm ülkemiz genelinde yaygınlaştırılmasına destek vermek ve kitap ile bütünleşen diğer kırtasiye malzemelerini de toplum olarak üstlenerek ihtiyaç sahiplerinin faydalanabileceği zemin hazırlamak. Maddi durumu iyi olan aileler; kendi çocuklarının eğitim öğretimi için gerekli olan kırtasiye malzemelerini alırken belirleyeceği çocuk sayısı kadar da proje için alacak, böylelikle kendi çocuklarında da ‘’Değerler Eğitimi Projesi’’ kapsamında yerleştirilmesi ve geliştirilmesi hedeflenen Yardımlaşma ve Dayanışma değerlerinin de pekiştirilmesi için mükemmel bir imkan sağlamış olacaklar”

“Askıda Kırtasiye” projesinin içeriği hakkında bilgilendirme yapan Sayın KÜÇÜK Projede kendilerinin en büyük destekçisi olan Beykoz Kaymakamımız Sayın Ahmet KATIRCI’ ya ve Maddi ve manevi olarak yanımızda olan Taner MERT’ e de teşekkür etti.

 

 

 

 

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here