Değerli Okuyucular öncelikle Mübarek Kurban bayramınızı kutluyorum.

Bayramlar birbirimize sarıldığımız özlemlerimizi paylaştığımız hatalarımızı hoş görme dostluklarımıza değer verme günleridir, yani bir milletin tek yumruk olma günüdür.

Son yıllarda özellikle siyasetin ülke insanının gündeminden çıkmaması gittikçe artan hatalı ve kayırmacı anlayışın ülkeyi saran bu sorundan kurtulması, halkın tek hedefinin bizlere emanet edilen bu güzel ülkeyi müreffeh yarınlara taşıma gayreti göstermesi asla ayrı gayrı hareketin içinde olmadan bir ulus gibi davranması hiçbir gücün bizleri farklılaştıramayacağına yönelik duruş sergileme ve davranışlarını buna göre yapması büyük önem arz etmektedir.

Yıllardır içimize şu yada bu nedenler bir çok ülkenin ajanı cirit atıyor bu güzel topraklarda ülke insanımızı ayrıştırma gayreti fazlasıyla göstermekte hatta bazen alevi bazen dindar bazen çağdaş ve Atatürkçü gibi görünerek bu şekilde düşünen insanların yapamayacağı sapkınlıklar yapmakta ve demeçler vermektedir. Unutmayalım bu ülkeyi yoktan var eden Atatürk ve silah arkadaşları vatan millet ve gelecek nesiller için hiç düşünmeden ölüme atladılar, bu şehitler asla ayrımcılık fikrine sahip olmadan tek vücut olarak bu uğurda kara toprağa birlikte gittiler ve çoğu koyun koyuna ebedi istiratgahında yatıyorlar.

Bizlere bu toprakları vatan yapan millet olarak birlikte ve özgürce yaşamamıza vesile olan komutanlara ve Mehmetçiklere ne kadar dua etsek haklarını ödeyemeyiz. Yine bu vatanın kurtuluş destanını yazan 57 yıllık ömrünün çoğunu cephelerde geçiren sayısız kitap yazıp çağdaş ve laik bir ülke kurmak için hayatının en güzel zamanlarını bizlere feda eden değerli insan Mustafa Kemal Atatürk’ ü asla ve asla unutmayalım son yıllarda

Dünyada kaos ve savaşlar bitmiyor gittikçe yaklaşan ateş çemberinden uzakta kalmak için her gün 3-5 Mehmetçiğimizi şehit verdiğimiz bu günlerde, ekonomimizin zayıflaması ve çözümlerin zorlaştığı, başımıza çorap ören göçmenlerin ülkeyi adeta işgal edercesine her yere yayılıp Türk insanının yaşantısına uymayacak şekilde davrandığı şu günlerde liyakatin zayıflaması, adaletteki gecikmeler iş ve aş sorunları halkın en büyük sorunu haline geldi.

Ancak ülke insanımın vatan sevgisi birbirine olan insan sevgisi her daim galip geleceği inancını asla unutmayan bizler bu toprakların değerini ve harcanan canları unutmadan beraber ve güçlü olmalıyız.

Üstümüze gelen ve birlikteliğimizi bozmak için çaba sarf eden ABD başta olmak üzere tüm dünya ülkelerinin beyinlerinin altında yatan dünyanın kalbi olan güzel ülke TÜRKİYE’nin topraklarına sahip olma hevesi ve çabasının boşa çıkaracağını onlara gösterelim. Bu ülkede artık ayrı, gayrı olmayan bireyler yetiştirelim bize emanet edilen bu vatanı gelecek nesillere daha güzel ve sağlıklı şekilde bırakalım.

Sonsöz olarak vatan yoksa dininizi yaşayamazsınız. Vatan yoksa özgür değilsiniz.

Vatan yoksa eşinize çocuğunuza geleceğinize dair ne bir söz nede hesabınız olur.

Tek hesabınız olsun, güzel ülkem Türkiye ve bu ülkede yaşayan çağdaş laik, ilerici, halka, milliyetçi yani Atatürk’ ün dediği gibi hep beraber ve mutlu bir vatan.

Kalın Sağlıcakla

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here