Çağdaş Musiki Derneği, yeni çalışma sezonunun açılışını kalabalık bir misafir katılımı altında gerçekleştirdi.

Beykoz’un köklü musiki derneklerinden Çağdaş Musiki Derneği, yeni çalışma sezonunun açılışını kalabalık bir misafir katılımı ile Kavacık’ta bulunan yeni çalışma mekânında gerçekleştirdi. Açılışta çalışma alanının bulunduğu alanın mekân sahibi olarak Beykoz Eğitime Destek Derneği (BEDES) Başkanı Gülay Demirel, Bengü Efsen Dostluk, Barış ve Kültür ve Sanat Derneği adına koro şefi Bengü Efsen, Üsküdar Musiki Cemiyeti’nden çok sayıda davetli ile koristler hazır bulundular.

Çağdaş Musiki Derneği koro şefi aynı zamanda Üsküdar Musiki Cemiyeti hocalarından Ömer Dilek, mekân sahibi sıfatıyla BEDES Başkanı Gülay Demirel’i konuşma yapmak üzere yanına davet etti. Gülay Demirel, yaptığı konuşmada dernek olarak faaliyetlerinden bahsederek, Çağdaş Musiki Derneği’nin adını hep duyduğunu belirtti ve “konserlerinize katıldım. Atatürkçü düşünceyi özümseyen yapınız beni hep onurlandırmıştır. Burada çalışacak olmanız bizim için çok kıymetli” dedi.

Koro şefi Ömer Dilek ise derneklerinin uzun yıllar boyunca Beykoz’da çalışmalarını sürdürdüğünü hatırlatarak, yeni sezonda musiki severlerin gönüllerine hitap edecek konserler vermek üzere çalışmaya başladıklarını ifade etti.

Yapılan konuşmaların ardından ise misafirlere ikramda bulunuldu ve katılımcılar musiki nağmeleri eşliğinde yeni sezona merhaba dediler.

Haber& Foto: Arzu Başlantı

 

 

 

5 YORUMLAR

  1. Derneğimizin sezon açılışında bizleri yalnız bırakmayan,toplantımızı fotoğrafları ile haber yapan sevgili Arzu Başlantı’ya ve Özgün Haber’e teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim
    Ömer Dilek Çağdaş Musıki Derneği Başkanı.

  2. Özgün Haberi ve Arzu Başlantı arkadaşımızı, güncel konuları detayları ile araştırıp, yakınen takip ederek kamuya sunmalarından ve başarılı çalışmalarda bulunmalarından dolayı tebrik eder, Çağdaş Musiki Derneğinin açılışını onurlandırdığınız için teşekkür ederiz.

  3. Çağdaş Musiki Derneğimizin yeni dönem açılışında bizlerin her zaman yanında olan sevgili Arzu Başlantı ve Özgün haber’e çok teşekkür ediyorum. Sevgi dolu, Musiki dolu günler diliyorum.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here