Coliseum Sports Club,Acarkent Rotary Kulübü ve Beykoz Cam Sanatları Turizm Derneği işbirliğiyle, Coliseum Acarkent’te  Cam İşleme  Sanatını yaşatmak, cam ustalarını  tanımak amacıyla CAMDAN CANA temalı “2. Beykoz Cam Şenliği” düzenlendi.

CAMDAN CANA temalı etkinlikte, cam sanatına gönül vermiş cam ustalarının, birbirinden değerli eserleri satışa çıktı. Bu kıymetli eserlerin satışından elde edilecek gelirler Uluslararası Rotary Çocuk Felcine Son projesine aktarıldı. Uluslararası Rotary Çocuk Felcine Son” projesi ile birçok çocuğun, yaşama tutunmasına destek veren bu sosyal sorumluluk projesi kapsamında; 125 ülkede toplam olarak 2,5 milyar çocuğa Çocuk Felci aşısının uygulanmasını sağlamış olup, 17 milyon çocuğun ölümünü engellemiştir.

Etkinlik boyunca çocuklar ve misafirler Beykoz’daki değerli cam ustalarından cam işleme ve üfleme tekniklerini denediler, kendi cam figürlerini yaptılar.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Acarlar Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu üyesi Funda Acar, Coliseum Sports Club Genel Müdürü Yücel Kara,  Acarkent Rotary Kulübü Başkanı Kerem Aras,  Cam Şenliği Komitesi Başkanı Zehra Turan, Beykoz Cam Sanatları & Turizm Derneği Başkanı Yılmaz Güzeci ile Cam ustalarının katılımıyla düzenlenen törende, Beykoz’da Cam sanatının ve Cam ustalarının milli kültür değerlerimize katkısına değinildi.

Adres: Coliseum Sports Club Acarkent  / Beykoz
Tel.   : 0216 538 38 38

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here