Sevgili Beykozlu Okuyucularım,
Beykoz Belediye Başkanı Yücel ÇELİKBİLEK zaman zaman CHP’lilere kızıyor ve eleştiriyor. Ancak bu kez öyle bir şey söyledi ki…Yenilir yutulur gibi değil.

CHP’li meclis üyeleri Aralık 2015’de belediye meclis toplantısında, 2014 yılının mart ayında 6360 sayılı kanunla Beykoz’daki köylerin statüsü sona erip ve mahalle statüsüne dönüşmesinin ardından, yine aynı yasa gereği köy statüsünden mahalle olmuş yerlerin 5 yıl süreyle emlak vergisinden muaf tutulması gerektiğini ve buralardan alınan emlak vergilerinin iade edilmesini içeren bir başvuruyla Beykoz Belediye Meclisine önerge vermişlerdi…

Buraya kadar herşey normal. Asıl bundan sonrasına bakın. Belediye başkanı Yücel ÇELİKBİLEK’de CHP’li meclis üyelerine dönerek,
“Evet, o kadar güzel yazmışsınız ki insanın gözlerinin yaşarmaması mümkün değil. Sizleri tebrik ederim.”

“Ne olur biraz da Beykoz Belediyesinin gelirleri nasıl artar diye kafa yorsanız da bir şeyler yazsanız.”

“Ama dışarıda vatandaş sizi tebrik etmeyecektir. Çünkü bunların hepsi hizmet olarak alınan ve verilen şeylerdir.”

Bakın sevgili Beykozlu’lar, bu yazdığım şey ne bir abartı, ne iftira ne de yalan, bu anlattığım şey, aynen aralık ayı olağan meclis toplantılarının tutanaklarından alınmıştır.

ÇELİKBİLEK konuşmasına devam eder:
“Diyeceksiniz ki kanun böyle çıkmış. Doğru, kanun böyle çıkmış da biz kanunu başka türlü anlıyoruz. Ama vatandaş gidip de mahkemede bununla ilgili karar getirirse kararı getiren vatandaşa uyguluyoruz. Ama onun dışında yapmıyoruz. Bu konuyla ilgili bize farklı bir uyarı gelene kadar da böyle devam edeceğiz”

diyerek bir anlamda CHP’lilere “size ne oluyor halkı ne uyandırıyorsunuz” demek istemiyor mu?..

Şimdi halkın oylarıyla seçilmiş bir belediye başkanı vatandaşın yasalarla belirlenmiş haklarını korumak zorunda değil mi?.. Ne demek “dışarıda vatandaş sizi tebrik eymeyecek” Lafa gelince “milletin iktidarı” demeyi bilen bir AKP iktidarı ve AKP’li belediye lütfen o çok sevdiğiniz milletin çıkarlarını koruyunuz.

Bir de Sayın Yücel ÇELİKBİLEK, eğer doğruysa bu toplanan vergilerin iade edileceğini ancak vatandaşın makbuzla gelmesini, makbuzla gelmeyene para iadesi yapılamayacağını söylemiş.

Sayın başkan, lütfen makbuzunu kaybetmiş vatandaş ta olsa yardımcı olun, ne de olsa paranın ödenip ödenmediği bilgisayarda kayıtlıdır.
“Milletin İktidarı” olduğunuzu gösteriniz…
Saygılarımızla…

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here