Cemal Safi’nin son zamanlarda İstanbul’a geldiğinde kaldığı mekan olan İncekum Macerapark’ta kalfalar ile mekan sahibi hocanın vasiyeti üzerine “Şairin İzleri” başlıklı bir anma programı düzenlediler.

Programa hocanın yaşarken yanında bulunmuş ve kalfalarım hitabına mazhar olmuş olan Alpaslan İncesu ve Kenan Yavuzarslan katıldılar. Mevlüt Özdemir’ in sunumu ile cemal safi şiirlerini kalfalar seslendirdiler. Programa Cumhurbaşkanlığı Sanat Müziği Korosu Sanatçılarından Alper Yıldız kanun ile ve Can Ayaz ney ile eşlik ettiler.

Şile’de gerçekleşen programa Beykoz’dan katılan isimler arasında; Antep Tatlı Dünyası Kurucularından Taner Mert ve eşi Ayşegül Mert, Beykoz SGK Müdürü Ferda Özkalender ve eşi Ali Özkalender, Kavak Çapari Restaurant İşletmecisi Cemalettin Sarıçiçek ve eşi, Sefer Yenihan ve eşi, Nevzat Mermer, Özgün Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Seda Dalar ile eşi Gülhan Dalar ve daha bir çok sanatsever katılım gösterdi.

Gecenin sonunda Taner Mert evliliklerinin 32. Yıldönümü olması nedeniyle eşi Ayşegül hanıma bir sürpriz yaparak şiir okudu.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here