CENTİLMENLİK BİLİNCİ İLE ŞAMPİYONLUK

1. Amatör küme 16. Grupta Beykoz kazamızın 4 takımı yer almakta. Üç takımımız Süper Amatöre çıkmaya yakın daha şanslı görünmekte.

1.Yarı sona erdiğinde lider Gümüşsuyu Spor Kulübü görünüyor. Altında Çavuşbaşı ve Ortaçeşme Spor Kulübü yer almakta.

Puan olarak Kavacık Spor Kulübümüz gerilerden takip etmektedir. Grubun ilk iki takımı Süper Amatör’e çıktığından 2. Yarıya her ne kadar bir avantajla girilse de daha önümüzde 8 maç gibi bir müsabaka var. Şampiyonluğa yakın takımlar kadar düşecek takımlarda zorlu rakipler olacaktır.

Asıl işaret etmek istediğim aynı semtin takımları arasında oynanacak maçların seyircilerinin daha bilinçli centilmenlik içinde, o da bizim takımımız bilinciyle seyretmek semtin kazanımıdır. Beykoz’umuzun kazanımıdır. Futbolcu kardeşlerimize teknik heyetin vereceği taktikler uygulayarak görev bilinci içinde sorumluluk üstlenerek futbolun güzelliklerini sahada yeşerdikçe alkışlanır. Bu bilinç ile görev yapacaklardır. Zaten teknik heyetlerin arkadaşlık ve dostluk mesajından kaygıları olmayan ekiplerdir. Diğer kulüplere yanlış bir mesaj olmasın bizler semt takımlarında rekabet gücü daha fazla olmayacağından duyarlı olmamızda fayda var hesabından yazıyı kaleme aldık. Tüm kulüplerimize başarılar dilerken futbolda futbolla rekabet istiyoruz. Sakatlıklarından uzak hakem kırmızısından yoksul tüm kulüplerle centilmenlik içinde hak edilen şampiyonluk yolunda başarılar dilerim.

Sportmen olalım sportmen dostluğu ile kalalım…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here