AK Parti’nin sandık sonuçlarına itiraz etmesi ve seçimi kendilerinin kazandıkları yönündeki açıklamalarına karşı CHP Beykoz İlçe Yöneticileri, milletvekilleri ve avukatları ile, ilçe seçim kurulu önünde nöbete başladı. Sandıkta kazandıklarını masa başında vermeyeceklerini söyleyen Beykoz Yönetimi, “Ekrem İmamoğlu İstanbul’da mazbatasını alana kadar nöbetimiz devam edecek” dediler.

Milletvekilleri de İlçe Seçim Kurulunda

İlçe seçim kurulundaki itiraz için gelen milletvekilleri: CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen ve CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek oldu.  CHP Milletvekillerinin ortak olarak söylemleri, seçimi İstanbul halkının iradesi ile ortada olduğu, kazanılmış seçimi asla vermeyecekleri, halkın iradesine sonuna kadar sahip çıkacakları yönünde oldu.

İYİ Parti ve VATAN Partisi de Oradaydı

Beykoz İlçe Seçim Kurulu, seçim sonuçlarına ilişkin CHP’nin yanı sıra İYİ Parti ve Vatan Partisi tarafından da verilen itiraz dilekçesi inceledi. İYİ Parti’den; İlçe Başkanı Akif Taşdemir, Belediye Başkan Adayı Bilgehan Murat Miniç ve meclis üyeleri katılırken, Vatan Partisi’nden; İlçe Başkanı Hakan Ekiz ve Başkan Adayı Esra İspalarlı katıldı.

CHP’lilerin Nöbeti Devam Ediyor

İlçe Başkanı Aydın Düzgün, Beykoz eski ve yeni belediye meclis üyeleri, CHP yönetimi ve avukatları tarafından, İlçe Seçim Kurulu önünde nöbet devam ederken, gece nöbetinde İlçe binası içerisinde AK Parti’den 15, CHP’den de 15 kişi Emniyet güçleri ile birlikte, İlçe Seçim Kurulu içerisinde kameralarla dışarıdan oy pusulalarının bulunduğu çuvallar gözleniyor, içeride ve dışarıda nöbet devam ediyor.

İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Seçim Kurulu’nda

Beykoz Emniyet Müdürü Hüseyin Güleç ve eski Emniyet Müdürü Mehmet Sururi Saydam’da İlçe Seçim Kurulu’na gelerek gerekli incelemelerde bulundular.

Son Karar…

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatının seçim sonuçlarına istinaden yapmış oldukları itiraz sonrasında yapılan İnceleme sonucunda, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçimleriyle ilgili tüm sandıklardaki oy pusulalarının yeniden sayılmasına ilişkin talebinin kısmen kabulü ile oylama sırasında şikayet edilen ve tutanağa geçirilen oyların sayılmasına karar verilmesinin ardından, akşam saatlerinde çıkan yeni bir karar ile, oyların 3 Nisan Çarşamba günü (Bugün) sabah saatlerinde sayılması yönünde oldu.

İlçe Seçim Kurulu önünde nöbet devam ediyor.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here